IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu
INFORMACJE

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza,
że IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

lokalizacja iv lo

Dojazd Samochodem:
K.K. Wielkiego -> Polna -> Polna/Korczaka -> parking przy szatni

K.K. Wielkiego -> parking przy wejściu głównym szkoły, naprzeciwko sklepu LAS


Dojazd Komunikacją Miejską »
kontakt
ul. Korczaka 7
32-300 Olkusz

tel. 0 32 754 60 35
fax 0 32 641 30 38


e-mail:
4lo@wp.pl

matura
matura
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu tegorocznej matury, dostępne są na tablicach ogłoszeń umieszczonych na korytarzu przy sekretariacie!


przejdź na stronę OKE »

rekrutacja

Drogi gimnazjalisto!

razdwatrzy

Czekamy na Ciebie w IV LO. Przyjdź, zobacz i wybierz klasę dla Siebie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką prezentację profili przyszłorocznych klas pierwszych, będziesz mógł również zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z opiniami uczniów i poznać atmosferę, jaka tu panuje.

dowiedz się więcej »

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2015/2016
07/07

podreczniki

Szkolny zestaw podręczników

Informujemy, że w pierwszym tygodniu września odbędzie się w szkole kiermasz podręczników (szczegóły na facebooku). 

Przydział do grup językowych w klasach pierwszych, również w pierwszych dniach września.

Zapraszamy na Święto Cykliczne
25/06

1533905_787069544723542_3458286198527623407_n

Świadectwa maturalne

teczka-na-swiadectwoRozdanie świadectw maturalnych – 30 czerwca (wtorek) od  godz. 8,30 – czytelnia.

Zapraszamy.

Zakończenie roku szkolnego
23/06

wakacje_napi

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 26 czerwca (piątek) o godz. 9.30.

 

Z dziennikarskim certyfikatem

IMG_20150616_134214W tym roku szkolnym  zajęcia z dziennikarstwa miały charakter międzyoddziałowy.  Uczniowie z klas o różnych profilach uczestniczyli w warsztatach na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jedni szukali potwierdzenia swoich zainteresowań i talentu, inni inspiracji. Każdy z uczestników dostał szansę, by jego oczekiwania spełniły się.

Udział w  pełnym cyklu zajęć zadeklarowało 42 uczniów. Wszyscy spełnili stawiane przed nimi wymagania i otrzymali certyfikaty UJ potwierdzające uczestnictwo i zaangażowanie w projekcie z dziennikarstwa.

Zapraszamy do galerii

czytaj więcej »

Ola w gronie najlepszych
19/06

olaMiło nam poinformować, że podczas  „Gali najlepszych recytatorów” Aleksandra Pałka (2a) odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w eliminacjach powiatowych 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii „Poezja śpiewana”. Uczennica wykonała utwór „Zagraj Antoś tango”, a akompaniował jej na akordeonie Konrad Kulig (3a).

Opiekunem Oli jest pani Joanna Łakomiec.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Warsztaty terenowe dla nauczycieli geografii

IMG_20150617_165415

Słyszałem i zapomniałem

Widziałem i zapamiętałem

Zrobiłem i zrozumiałem” (Konfucjusz)

Wiedzę przyrodniczą można przekazać podczas zajęć klasowo-lekcyjnych. Jednak to zajęcia w terenie stanowią dla uczniów najbardziej atrakcyjną formę nauczania-uczenia się.

Zajęcia terenowe zajmują ważne miejsce w nowoczesnym systemie kształcenia w IV Liceum Ogólnokształcącym. Są bogatym źródłem wiedzy o świecie, a więc niezbędnym elementem w nauczaniu geografii i przyrody. Dzięki nim uczniowie w sposób aktywny zdobywają nowe informacje o otaczającej ich rzeczywistości.

Warsztaty terenowe odbywają się cyklicznie: październik Mirów – Bobolice, kwiecień Kraków, czerwiec Olkusz. Uczestniczą w nich aktywnie uczniowie klas realizujący geografię na poziomie rozszerzonym.

W tym roku zajęcia odbywają się dwutorowo, warsztaty dla uczniów i warsztaty dla nauczycieli.

Zapraszamy do galerii 

czytaj więcej »

Konkurs „Mogę Więcej” rozstrzygnięty
18/06

IMG_1072Dzisiaj,  19. czerwca uczennicom Gimnazjum Nr 2 w Olkuszu Karolinie Porębskiej i Gabrieli Bień zostały wręczone  nagrody w I Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym „Mogę Więcej” .
Opiekunem uczennic jest pani Beata Szyguła.
Karolinie i Gabrysi serdecznie gratulujemy.

Stypendia pomostowe dla najlepszych maturzystów
17/06

stypendia_pomostoweZarząd Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser” w Olkuszu wraz z Polsko – Amerykańską Fundacją Wolności, Narodowym Bankiem Polskim, Fundacją PZU, Fundacją Wspomagania Wsi współfinansuje stypendia pomostowe dla najlepszych tegorocznych maturzystów.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak ubiegać się o stypendium z programu „Pomost” na lata 2015/2016 oraz jakie musisz spełnić następujące warunki.
Uczeń IV LO finalistą konkursu „Barwy Wolontariatu”
16/06

Po raz czternasty poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu dla wolontariuszy „Barwy Wolontariatu”. Konkurs corocznie organizowany jest przez Sieci Centrów Wolontariatu w Polsce.

MarcinRóżnorodność obszarów społecznych, w których pracują wolontariusze, pojawiające się nowe role i funkcje, które mogą pełnić sprawiają, że wolontariat w naszym kraju od lat jest szalenie barwny. Tak było i w tym roku. Spośród kilkuset zgłoszeń na poziomie regionalnym, a następnie ogólnopolskim, kapituła wybrała 10 finalistów, którzy reprezentowali różne środowiska i na co dzień podejmują różnorodne typy wolontariatu.

Od roku 2007 uroczystości nieprzerwanie patronuje Prezydent Rzeczypospolitej. Tak było i w tym roku. Prezydent ponadto uhonorował wyróżnieniami wolontariuszy, którzy w jego oczach zyskali uznanie i szacunek za podejmowane działania społeczne.

Gala Wolontariatu zorganizowana została we współpracy z Fundacją Orange oraz Kancelarią Prezydenta

Finalistą konkursu został uczeń naszej szkoły – Marcin Cieślik – nominowany przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu. 

Gratulujemy!

http://www.rsm.olkusz.pl/aktualnosc/barwy-wolontariatu-2014-uroczysta-galaGłówni administratorzy: Dariusz Atzberger, Piotr Papaj, Adam Głąb

Oficjalna strona IV LO w Olkuszu. Copyright © 2011-2014

WordPress & Panel Administracyjny

Wykonanie i kodowanie szablonu : Maciej Ziółko

logos

Facebook