IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu
INFORMACJE

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza,
że IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

lokalizacja iv lo

Dojazd Samochodem:
K.K. Wielkiego -> Polna -> Polna/Korczaka -> parking przy szatni

K.K. Wielkiego -> parking przy wejściu głównym szkoły, naprzeciwko sklepu LAS


Dojazd Komunikacją Miejską »
kontakt
ul. Korczaka 7
32-300 Olkusz

tel. 0 32 754 60 35
fax 0 32 641 30 38


e-mail:
4lo@wp.pl

matura
matura
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu tegorocznej matury, dostępne są na tablicach ogłoszeń umieszczonych na korytarzu przy sekretariacie!


przejdź na stronę OKE »

rekrutacja

Drogi gimnazjalisto!

razdwatrzy

Czekamy na Ciebie w IV LO. Przyjdź, zobacz i wybierz klasę dla Siebie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką prezentację profili przyszłorocznych klas pierwszych, będziesz mógł również zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z opiniami uczniów i poznać atmosferę, jaka tu panuje.

dowiedz się więcej »

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU DEBAT!
28/11

logo debatyNareszcie zainaugurowaliśmy nasz udział w turnieju debat organizowanym przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców, którego uczestnikiem jest drużyna IV LO (jedynym poza liceami krakowskimi). Nasi znakomici oratorzy ZWYCIĘŻYLI!

W pierwszej debacie drużyna IV LO zmierzyła się z drużyną LO Sióstr Prezentek w Krakowie. Teza debaty, której bronili nasi mówcy, brzmiała: „Polski przemysł filmowy chyli się ku upadkowi”. Oratorzy obu drużyn, przedstawiając różne argumenty i dowody, starali się obronić swoje stanowisko. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł zespół naszej szkoły w składzie: Maria Kajda, Jakub Chochół, Mikołaj Kluczewski (oraz Aleksandra Pałka – tym razem w rezerwie).

czytaj więcej »

DZIEŃ OTWARTY – Zebranie z rodzicami
20/11

wywiadówkaZapraszamy wszystkich Rodziców na spotkania z wychowawcami i innymi nauczycielami w dniu 26 listopada 2014 roku (środa):

  • 15.30 – 16.15 - spotkanie delegatów do Rady Rodziców (sala nr 2);
  • 16.15 – 17.00 - spotkania wychowawców klas z Rodzicami w wyznaczonych salach;
  • 17.00 – 18.00 - spotkania indywidualne nauczycieli z Rodzicami – dyżury nauczycieli w wyznaczonych salach.

 

Program edukacyjny „ADAMED SmartUP”
16/11

logoZapraszamy do udziału w pierwszej edycji ogólnopolskiego projektu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP skierowanego do młodzieży w wieku od 15 do 19 lat. Jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę, udowodnić innym, że masz talent do nauk ścisłych, i wygrać stypendium na wakacyjny kurs naukowy, zarejestruj się w konkursie i podejmij wyzwanie! ADAMED SmartUP to program naukowo – edukacyjny, który pozwoli Ci odkryć fascynujący świat nauk przyrodniczych i ścisłych.

Rejestracja do programu https://adamedsmartup.pl (do 30 XI 2014r.) czytaj więcej »

Zaproszenie do złożenia oferty
12/11

IV Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu

zaprasza do składania ofert na wykonanie zadania:

 

Zapewnienie opieki grupie uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu podczas wyjazdu dnia 16 grudnia 2014 r. na zajęcia edukacyjne w ramach realizacji projektu pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna – wykorzystanie nowoczesnych technik informacyjno-komunikacyjnych w procesie nauczania i rozwoju kompetencji kluczowych uczniów szkół licealnych z terenu WM – pilotaż” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych w charakterze opiekuna.

czytaj więcej »

Święto „Niepodległej”

niepodległaŚwięto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe. To właśnie w listopadzie 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla uczczenia tego wydarzenia 11. listopada każdego roku uroczyście celebruje się to święto w całym kraju.  Na uroczystościach w Olkuszu obecni byli także reprezentanci naszej szkoły. Delegacja pod przewodnictwem pana dyrektora Piotra Grojca i towarzyszącego  mu pana Karola Szotka oraz Mileny Ochenduszko złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na olkuskim rynku. Nie zabrakło również przedstawicieli KH im. Armii Krajowej  – pana Michała Masłowskiego, Aleksandry Pałki i Konrada Kuliga. Delegacjom oczywiście towarzyszył poczet sztandarowy.

Obchody Święta Niepodległości zakończyliśmy 12. listopada  szkolnym Turniejem wiedzy o Józefie Piłsudskim, w którym udział wzięły reprezentacje klas pierwszych. Turniej zakończył się zwycięstwem  zespołu klasy Ic w składzie Kamila Amrozy i Kamil Sławkowski.

100 – lecie bitwy pod Krzywopłotami
10/11

krzywopłotyW niedzielę 9. listopada reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 100. rocznicy bitwy pod Krzywopłotami. Delegacji przewodniczył pan dyrektor Piotr Grojec oraz pan Karol Szotek a towarzyszyły im Wiktoria Twardowska, Iza Siwek oraz Alicja Januszek. Poczet sztandarowy utworzyli Wojciech Kluczewski, Katarzyna Ornat oraz Weronika Milanowska

Po raz kolejny zapaliliśmy „Znicz Pamięci”

znicz2

Już po raz trzeci z rzędu członkowie  KH im. AK w Olkuszu wzięli  udział w Akcji Znicz Pamięci. W przeddzień Dnia Wszystkich Świętych uczniowie odwiedzili cmentarz komunalny w Olkuszu - uprzątali groby, składali kwiaty i zapalali symboliczne znicze.

To piękny dowód pamięci dla tych wszystkich, których już nie ma wśród nas. Dopóki będziemy pielęgnować pamięć o nich, dopóty będą żyli w naszej pamięci.

Zajęcia on–line z AGH i UR tylko w IV LO
08/11

logo chmuryMałopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce. Głównym celem „Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – projektu pilotażowego” jest umożliwienie współpracy wiodących uczelni Małopolski ze szkołami ponadgimnazjalnymi. czytaj więcej »

Sesja Edukacyjna Klubu Historycznego
07/11

sesja edukacyjnaW dniu 6 listopada 2014r. w Audytorium im. prof. Wincentego Danka odbyła się Sesja Edukacyjna Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Olkuszu organizowana przez IV Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu, we współpracy z Małopolskim Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Uniwersytetem Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. czytaj więcej »

Warsztaty dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim
02/11

wykłady dziennDnia 30 października 2014 uczniowie naszej szkoły po raz drugi w tym roku szkolnym  zakosztowali studenckiego życia. Grupa dziennikarska uczestniczyła bowiem w wykładach i warsztatach zorganizowanych przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Na pierwszych zajęciach, które odbyły się 29. września młodzież z „Czwórki”  wysłuchała wykładu poświęconego reportażowi i mistrzom tego gatunku. Z kolei na ćwiczeniach doskonalili umiejętności kreatywnego pisania  i składania prasy – stworzyli własną gazetę!

czytaj więcej »Główni administratorzy: Piotr Papaj, Adam Głąb

Administratorzy:Dariusz Atzberger, Wojciech Kula, Aleksandra Powaga, Przemysław Karoń

Oficjalna strona IV LO w Olkuszu. Copyright © 2011-2014

WordPress & Panel Administracyjny

Wykonanie i kodowanie szablonu : Maciej Ziółko

logos

Facebook