IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu
INFORMACJE

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza,
że IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

lokalizacja iv lo

Dojazd Samochodem:
K.K. Wielkiego -> Polna -> Polna/Korczaka -> parking przy szatni

K.K. Wielkiego -> parking przy wejściu głównym szkoły, naprzeciwko sklepu LAS


Dojazd Komunikacją Miejską »
kontakt
ul. Korczaka 7
32-300 Olkusz

tel. 0 32 754 60 35
fax 0 32 641 30 38


e-mail:
4lo@wp.pl

matura
matura
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu tegorocznej matury, dostępne są na tablicach ogłoszeń umieszczonych na korytarzu przy sekretariacie!


przejdź na stronę OKE »

rekrutacja

Drogi gimnazjalisto!

razdwatrzy

Czekamy na Ciebie w IV LO. Przyjdź, zobacz i wybierz klasę dla Siebie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką prezentację profili przyszłorocznych klas pierwszych, będziesz mógł również zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z opiniami uczniów i poznać atmosferę, jaka tu panuje.

dowiedz się więcej »

Zebranie z Rodzicami
22/01

spotkanie-z-rodzicamiZebranie z Rodzicami odbędzie się 28 stycznia 2015r. (środa) o godz. 16.00

Zapraszamy.

UWAGA!!!

SPOTKANIE DLA KLASY 2B  i 3C ODBĘDZIE SIĘ W INNYM TERMINIE.

KONKURS LITERACKI DLA GIMNAZJALISTÓW ROZSTRZSYGNIĘTY!

krzysztof (Kopiowanie)W konkursie na Interpretację Wiersza K.K.Baczyńskiego pt. Słowa do deszczu nagrodzono następujących gimnazjalistów:

I miejsceAleksandra Macek, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach,

II miejsceRoksana Walnik, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach,

III miejsceEmilia Kluczewska, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Olkuszu.

Wyróżnienia:

Izabela Seweryn, Gimnazjum nr 4 im. C. K. Norwida w Olkuszu,

Urszula Wadas, Gimnazjum nr 4 im. C. K. Norwida w Olkuszu,

Marcin Kubański, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach.

Wszystkim nagrodzonym i ich opiekunom gratulujemy.

Wręczenie pamiątkowych dyplomów nagród książkowych nastąpi w dniu Święta Szkoły, które odbędzie się 30. stycznia o godzinie 11:00 w IV LO im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu.

Wybraliśmy nowe władze SU

samorzad2W środę 21. stycznia w godzinach od 8.00 do 12.00 odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W szranki stanęło 9 kandydatów z pierwszych i drugich klas.

Najwięcej spośród 454 oddanych głosów zdobyła Wiktoria Twardowska (klasa 2a – 101 głosów, co stanowi 22,25% oddanych głosów). Tym samym została Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. W pracy SU pomagać jej będą: wiceprzewodniczący Michał Gruca (klasa 2b – 73 głosy, 16,08%), sekretarz – Jagoda Madej (klasa 1e – 71 głosów, 15,64%) oraz Aleksandra Bigaj (klasa 1f – 68 głosów, 14,98%). Pozostali kandydaci uzyskali łącznie 127 głosów, a 14 głosów było nieważnych.

Ustępującym władzom Samorządu serdecznie dziękujemy za współpracę, a nowo wybranym
gratulujemy oraz życzymy wielu sukcesów!

Z wizytą u seniorów
19/01

DSC_5824Tradycją naszej szkoły w okresie Świąt Bożego Narodzenia stały się wizyty w Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu. Nie inaczej było w tym roku. Grupa uczniów pod opieką pani Anny Serafin i Małgorzaty Bryzik 16. stycznia odwiedziła pensjonariuszy DPS z krótkim koncertem kolęd. Były też drobne „słodkości”, ale przede wszystkim wzruszenie, które wywołało łzy na niejednej twarzy. Jak twierdzili sami mieszkańcy DPS wspólne kolędowanie wprowadziło świąteczny, rodzinny nastrój, którego ludziom – często pozbawionym rodziny – bardzo brakuje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII.

Kolejny Laur dla Dagmary.
18/01

dagmaraDagmara Nazifi, uczennica klasy 3b została laureatką I miejsca XXII Ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki.

Na tegoroczny turniej napłynęło 145 zgłoszeń. Do finału wytypowano 35 wierszy. Utwór Dagmary pt . ty okazał się najlepszy. Chcemy przypomnieć, że nie jest to jej jedyny sukces. Dagmara jest też finalistką XXI edycji tego konkursu, laureatką VII i VIII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności” a także finalistką XI Małopolskiego Konkursu Literackiego :”I Ja Poetyckie Światy Kreuje”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Poniżej prezentujemy nagrodzony wiersz czytaj więcej »

Grant dla ratowników z „Czwórki”
17/01

logo_2Decyzją Internautów głosujących na projekty konkursowe na stronie www.projektzklasa.pl grant w wysokości 2 000 zł otrzymał projekt IV LO (opiekun: mgr Michał Masłowski):

Uczymy(się) ratować ludzkie życie!!!

W IV Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu od kilku lat istnieje nieustannie rozwijający się Patrol Pierwszej Pomocy, działający nie tylko na terenie liceum, ale również całego powiatu. W projekcie uczestniczą uczniowie, którzy odczuwają potrzebę niesienia pomocy innym, posiadają głęboką wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz lubią pracę zespołową. Członkowie grupy biorą udział w różnego rodzaju szkoleniach i zawodach. Dodać należy również, ze członkowie grupy organizują pokazy Pierwszej Pomocy dla społeczności lokalnej.

czytaj więcej »

AWANS DO PÓŁFINAŁU TURNIEJU DEBAT!
13/01

logo debatyPo dwóch zwycięstwach eliminacyjnych w turnieju debat organizowanym przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców, drużyna IV LO (jedyna poza liceami krakowskimi), ponownie POKONAŁA ADWERSARZY! Tym razem była to utytułowana drużyna II LO w Krakowie.

W swej trzeciej turniejowej debacie – już ćwierćfinałowej, drużyna IV LO zmierzyła się z drużyną utytułowanego w turniejach debat II LO w Krakowie. Teza debaty, którą musieli podważyć nasi mówcy, brzmiała: Atak jest najlepszą obroną. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł zespół naszej szkoły w składzie: Jakub ChochółMaria KajdaMikołaj Kluczewski (oraz tym razem w rezerwie – Aleksandra Pałka). czytaj więcej »

Zaproszenie do złożenia oferty
02/01

IV Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu

zaprasza do składania ofert na wykonanie zadania:

Zapewnienie opieki grupie uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu podczas wyjazdu dnia 20 stycznia 2015 r. na zajęcia edukacyjne w ramach realizacji projektu pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna czytaj więcej »

Stypendium dla najzdolniejszych
30/12

Ania Pieczyrak - Pisulinska29 grudnia 2014 r.  (poniedziałek) 41 uczniów i absolwentów olkuskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Stypendium przyznawane jest za szczególne osiągnięcia m.in. w konkursach, olimpiadach i turniejach ogólnopolskich, międzynarodowych oraz uczniom legitymującym się indywidualnym dorobkiem naukowym, sportowym lub artystycznym.

W tym roku stypendia z rąk Burmistrza Romana Piaśnika, Zastępcy Burmistrza Włodzimierza Łysonia, Przewodniczącej Rady Miejskiej Małgorzaty Bień oraz Dyrektora Samorządowego Zespołu Edukacji Andrzeja Feliksika otrzymała między innymi Anna Pieczyrak – Pisulińska – absolwentka IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. Gratulujemy.

Radosnych Świąt!
23/12

witrażZatrzymajcie się na chwilę w gonitwie codziennych spraw.
Uciszcie wasze myśli.
Jeśli uda wam się wsłuchać w ciszę swej duszy,
to na pewno usłyszycie pukanie do drzwi.
To Bóg przynosi Wam Swojego Syna, abyście Go przyjęli.

Z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego życzymy wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi, Uczniom, Rodzicom i Przyjaciołom szkoły radosnych, rozkosznych i refleksyjnych chwil…Główni administratorzy: Piotr Papaj, Adam Głąb

Administratorzy:Dariusz Atzberger, Wojciech Kula, Aleksandra Powaga, Przemysław Karoń

Oficjalna strona IV LO w Olkuszu. Copyright © 2011-2014

WordPress & Panel Administracyjny

Wykonanie i kodowanie szablonu : Maciej Ziółko

logos

Facebook