IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu
INFORMACJE

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza,
że IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

lokalizacja iv lo

Dojazd Samochodem:
K.K. Wielkiego -> Polna -> Polna/Korczaka -> parking przy szatni

K.K. Wielkiego -> parking przy wejściu głównym szkoły, naprzeciwko sklepu LAS


Dojazd Komunikacją Miejską »
kontakt
ul. Korczaka 7
32-300 Olkusz

tel. 0 32 754 60 35
fax 0 32 641 30 38


e-mail:
4lo@wp.pl

matura
matura
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu tegorocznej matury, dostępne są na tablicach ogłoszeń umieszczonych na korytarzu przy sekretariacie!


przejdź na stronę OKE »

rekrutacja

Drogi gimnazjalisto!

razdwatrzy

Czekamy na Ciebie w IV LO. Przyjdź, zobacz i wybierz klasę dla Siebie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką prezentację profili przyszłorocznych klas pierwszych, będziesz mógł również zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z opiniami uczniów i poznać atmosferę, jaka tu panuje.

dowiedz się więcej »

Kolejny SUKCES ratowników z IV LO!
24/05

3 miejsce23 maja (sobota) odbyły się 23 Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Krakowskim Centrum Handlowym Bonarka.
12 drużyn z całego województwa rywalizowało między sobą, sprawdzając swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzi ratownicy musieli udzielać pomocy poszkodowanym na 6 pozorowanych stacjach zadaniowych. Przetestowani zostali z współdziałania w zespole ratowników, obsłudze AED, reanimacji dorosłego, dziecka i niemowlęcia, zaopatrywania ran, złamań, urazów chemicznych, krwotoków itp.

W tych zawodach drużyn ratowniczych Polskiego Czerwonego Krzyża Powiat Olkuski reprezentowała drużyna IV Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu w składzie: Magdalena Durańska (kapitan), Oliwia Pilarczyk, Jagoda Madej, Kacper Seweryn oraz Marcin Cieślik. Wspierały drużynę na zawodach Katarzyna Dulska oraz Paula Chajduła.3 m

Miło nam poinformować, że drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce w tych zawodach.

Opiekunem drużyny jest pan Michał Masłowski.

Gratulujemy młodym ratownikom i trzymamy kciuki na kolejnych zawodach!

Sukces ratowników z IV LO
13/05

1pierwsza pomoc9 maja 2015 roku w Myślenicach odbyły się eliminacje strefowe Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Wzięło w nich udział 6 drużyn z powiatów myślenickiego, oświęcimskiego i olkuskiego. Drużyny musiały udzielać pierwszą pomoc na 4 stacjach urazowych oraz odpowiedzieć na test wiedzy o pierwszej pomocy i prawie humanitarnym. Wykonywanie zadań na stacjach urazowych polegały na przeprowadzeniu skoordynowanych akcji ratowniczych podczas symulacji różnego rodzaju wypadków np. urazów powstałych przy zdarzeniach drogowych, wypadkach budowlanych, upadkach z wysokości czy zatrzymaniu krążenia u poszkodowanego.

czytaj więcej »

Z Olkusza na polskie wybrzeże
09/05

konkurs1Natalia Szczepanek i Kamil Grzebień z klasy II C zostali zwycięzcami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Morskiej, który odbył się w Krakowie w dniu 25 kwietnia 2015 roku. Poprzedził go etap powiatowy rozegrany 20. kwietnia 2015 roku w Olkuszu, w którym Natalia i Kamil zajęli I miejsce. Konkurs składał się z 5 konkurencji, których wyniki przeliczane są na system punktowy. czytaj więcej »

Potrójny sukces w Warszawie!
26/04

olimpijczycyZ wielką przyjemnością i satysfakcją informujemy, że trójka naszych uczniów – Aleksandra Dziubdziela (3a), Milena Ochenduszko (3d) oraz Radosław Mól (3a) – zostali finalistami etapu centralnego XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który odbył się w Warszawie w dn. 15.04-18.04.2015r. Ola i Radek to podopieczni pani mgr Barbary Krawczyk, natomiast Milenę do olimpijskich zmagań przygotowała pani mgr Wanda Cieślik.
Serdeczne gratulacje i wielkie brawa zarówno dla zwycięzców, jak i opiekunów.

Dzień Geografa – z wizytą na UJ
24/04

20150423_111254W dniu 23. kwietnia 2015 r. jak co roku uczniowie klas geograficznych uczestniczyli w Dniu Geografa w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Święto trwało od rana. Na początek— warsztaty meteorologiczne Bądź gotowy na wszystko! Meteorologiczne aspekty planowania wycieczki.” Powtórzyliśmy wszystkie możliwe ekstremalne zjawiska atmosferyczne, jak je prognozować, przewidywać, ale przede wszystkim, jak należy się zachować, aby z wyprawy wrócić w dobrym zdrowiu. Na zakończenie – wyjście do stacji meteorologicznej na dach budynku Wydziału i rozpoznawanie chmur.

Zapraszamy do galerii 

czytaj więcej »

W wiosennym nastroju
16/04

IMG_0928Dzisiejszym karaoke powróciliśmy do  chlubnych tradycji „rozśpiewanych czwartków” i „roztańczonych piątków”. Mamy nadzieję, że taki sposób spędzania długiej przerwy wszystkim przypadnie do gustu. Sympatyków innych gatunków muzyki prosimy o kontakt z przewodniczącą SU w celu zagospodarowania długich przerw  pozostałych dni tygodnia.

Do zobaczenia jutro na przewiązce podczas długiej przerwy.

Zapraszamy do Galerii

Ukierunkowani na zdrowie
10/04

11149069_831491603592820_648116119_n

W ramach Międzynarodowego Dnia Zdrowia SU, a konkretnie klasa 1c zorganizowała 9. kwietnia konkurs o zdrowiu. Wzięło w nim udział dziewięć kilkuosobowych drużyn z I i II klas naszego liceum. Zawodnicy musieli się zmierzyć z trzema konkurencjami: testem wiedzy o zdrowiu i sporcie, obieraniem marchewki na czas oraz rozpoznawaniem smaków warzyw i owoców. Podczas konkursu wszystkim towarzyszył dobry nastrój oraz uśmiech na twarzy. Zwyciężyła drużyna z klasy 2c, drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 1a, a trzecie z klasy 1f. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

Sukces w konkursie „Fizyka a ekologia”

ekollogo_sXXI Ogólnopolski Konkurs na Pracę „Fizyka a ekologia” zakończył się sukcesem dla uczennic IV LO – Aleksandra Powaga została LAUREATKĄ konkursu. Ola pisała pracę na temat „Zagrożenia hałasem dla człowieka i środowiska.” (współautorem pracy jest Szczepan Nowak – uczeń ZS nr 3 w Olkuszu). Jagoda Bielat i Karina Mazurkiewicz otrzymały WYRÓŻNIENIE za pracę „Klimatyczne zjawiska ekstremalne w ostatnim tysiącleciu.”

Opiekunem prac jest nauczyciel fizyki, pani Katarzyna Stochel.

„Czwórka” przyjacielem lasu
09/04

przyjaciel lasuDnia 26. marca 2015 r. w Gimnazjum Nr 4 w Wolbromiu odbyły się powiatowe eliminacje do V edycji Międzynarodowego Konkursu „YPEF – Młodzież w lasach Europy” pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Test składał się z 50 pytań w języku angielskim np. 1.Which industry is the second biggest user  of wood resources in the EU?, 2. The upper boundary of the beech forest in Albania rises from the north to the south to which altitudes (above sea level)?

czytaj więcej »

Nasi w Finałach Mistrzostw Polski!
31/03

naglowek_debaty2W eliminacjach Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu drużyna z IV LO w zachwycającym stylu gromiąc wszystkich przeciwników i odnosząc cztery zwycięstwa, zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie, uzyskując awans do Wielkiego Finału, który odbędzie się 14 i 15 kwietnia podczas Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

W tegorocznej rywalizacji MPDO uczestniczą 72 drużyny szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Drużyna IV LO w Olkuszu występuje w tradycyjnym składzie: Maria Kajda, Aleksandra Pałka, Jakub Chochół, Mikołaj Kluczewski. czytaj więcej »Główni administratorzy: Dariusz Atzberger, Piotr Papaj, Adam Głąb

Oficjalna strona IV LO w Olkuszu. Copyright © 2011-2014

WordPress & Panel Administracyjny

Wykonanie i kodowanie szablonu : Maciej Ziółko

logos

Facebook