INFORMACJE

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza,
że IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

lokalizacja iv lo

Dojazd Samochodem:
K.K. Wielkiego -> Polna -> Polna/Korczaka -> parking przy szatni

K.K. Wielkiego -> parking przy wejściu głównym szkoły, naprzeciwko sklepu LAS


Dojazd Komunikacją Miejską »
kontakt
ul. Korczaka 7
32-300 Olkusz

tel. 0 32 754 60 35
fax 0 32 641 30 38


e-mail:
4lo@wp.pl

matura
matura
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu tegorocznej matury, dostępne są na tablicach ogłoszeń umieszczonych na korytarzu przy sekretariacie!


przejdź na stronę OKE »

rekrutacja

Drogi gimnazjalisto!

razdwatrzy

Czekamy na Ciebie w IV LO. Przyjdź, zobacz i wybierz klasę dla Siebie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką prezentację profili przyszłorocznych klas pierwszych, będziesz mógł również zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z opiniami uczniów i poznać atmosferę, jaka tu panuje.

dowiedz się więcej »

Znów ZACZYNAMY!
26/08

witaj szkoło 1Wszystkich zniecierpliwionych „Czwartaków” informujemy, że inauguracja roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września o godzinie 9.30 na sali gimnastycznej (jak zwykle w budynku IV LO).

O obowiązującym stroju galowym oczywiście przypominać nikomu nie trzeba… Już niebawem znowu RAZEM! Raduje się serce, raduje się dusza…

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2014/2015
22/08

podrecznikiInformujemy, że w pierwszym tygodniu września odbędzie się w szkole giełda podręczników.  (szczegółowe informacje - facebook)

Przydział do grup językowych w klasach pierwszych, również w pierwszych dniach września.

czytaj więcej »

Wyniki matury – maj 2014
24/07

swiadectwo-dojrzałościDo egzaminu maturalnego w IV LO przystąpiło 200 tegorocznych absolwentów.

Zdawalność tegorocznej matury w IV LO wynosi 95%. Tylko dwie szkoły powiatu olkuskiego mają tak wysoką zdawalność – „Czwórka” i „Kazik”. Pozostałe LO z powiatu olkuskiego odnotowały zdawalność co najmniej ponad 11% niższą.

Ponadto wszyscy absolwenci IV LO, którym nie powiodło się w maju, mają możliwość przystąpienia do sesji poprawkowej w sierpniu. Życzymy im, by pomyślnie zdali poprawkę!

Zdawalność: (dane z www.oke.krakow.pl – wyniki egzaminów)

LO powiatu olkuskiego: 83%
LO woj. małopolskiego: 81%
LO kraj: 80%.

Litwo! Ojczyzno moja!
12/07

ZDJĘCIE

W dniach 5.-9. lipca 2014 roku uczniowie, którzy zwyciężyli w konkursie „Walka Polaków o przynależność Kresów Wschodnich do Rzeczpospolitej w latach 1918–1922, 1939–1945″, wzięli udział w kolejnej już wyprawie edukacyjnej organizowanej przez IPN w Krakowie oraz Stowarzyszenie Bratnia Pomoc.
W trakcie pobytu na Litwie uczniowie uczestniczyli  w uroczystościach upamiętniających 70. rocznicę operacji „Ostra Brama”, która została przeprowadzona przez oddziały Armii Krajowej na Wileńszczyźnie w lipcu 1944 roku.  Młodzież odwiedziła również miejsca związane z historią Polski, w tym tak ważne szczególnie dla nas Polaków, jak Cmentarz na Rossie czy Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej.
Obok udziału w oficjalnych uroczystościach, nasi zwycięzcy – Aleksandra Pałka, Mikołaj Kluczewski, Konrad Kulig i Mateusz Radomski -  mieli także okazję  podziwiać inne zabytki Wileńszczyzny.

Studia na UP w Krakowie
11/07

baner ihW ramach współpracy z Instytutem Historii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie zamieszczamy informację dotyczącą oferty edukacyjnej Instytutu na rok akademicki 2014/2015.

Zachęcamy naszych absolwentów do zapoznania się z nią.

 

IV LO na letnich warsztatach naukowych na AGH
05/07

cam01027-1

Od 29 czerwca do 4 lipca 2014 uczniowie m.in. z klas z rozszerzoną fizyką uczestniczyli w Letnich Warsztatach Naukowych. Wszystko dzięki pilotażowemu projektowi Małopolska Chmura Edukacyjna, w którym bierze udział nasza szkoła.

AGH zaprosiła młodych ludzi z 11 liceów województwa małopolskiego (w tym IV LO jako jedyną szkołę z powiatu olkuskiego) na zajęcia w mury swojej uczelni. Przez pięć dni młodzież olkuskiej „Czwórki” mogła poczuć się jak studenci. Uczniowie brali udział w wykładach, warsztatach informatycznych i laboratoriach. czytaj więcej »

Druk przestrzenny w IV LO
17/06

DSC05398Nasza szkoła nawiązała współpracę z firmą SOLVEERE (marka Up!3D.pl). Dzięki niej zainteresowani uczniowie „Czwórki” odbędą cykl szkoleń w zakresie drukowania elementów przestrzennych i szybkiego prototypowania. Zajęcia poprowadzą pracownicy firmy. Projekt rozpocznie się w roku szkolnym 2014/2015.

IV LO jest jedyną w Polsce szkołą, w której odbywać się będą takie zajęcia.

Czym jest szybkie prototypowanie?

Na tropach zagrożonych gatunków
16/06

chomikW czewrcu w liceum ruszył nowy projekt naukowy „Na tropach zagrożonych gatunków – chomik europejski (Cricetus cricetus)”. Celem projektu jest ochrona chomika europejskiego (którego zasięg występowania w Polsce znacząco się skurczył) oraz uświadomienie społeczeństwu, a głównie młodzieży, jak ważna jest ochrona gatunkowa – każdy gatunek dla prawdziwego funkcjonowania przyrody jest bezcenny – nawet ten, który przez człowieka uznawany jest za szkodliwy ( tak właśnie jest w przypadku chomika europejskiego)
W ramach projektu młodzież IV LO uczestniczyła w wykładach dotyczących biologii i ekologii chomika europejskiego oraz w zajęciach terenowych polegających na obserwacji nor chomików. czytaj więcej »

Wakacje z FIZYKĄ i nie tylko…
11/06

logo chmuryUczniowie IV LO uczący się fizyki w zakresie rozszerzonym  mają możliwość udziału (jako jedyni w powiecie olkuskim) w wakacyjnych warsztatach i kołach naukowych prowadzonych przez pracowników naukowych AGH. Wszystko dzięki pilotażowemu projektowi Małopolska Chmura Edukacyjna, w którym bierze udział nasza szkoła.

czytaj więcej »

KONRAD KULIG ZWYCIĘZCĄ OLIMPIADY!

 

Konrad Kulig

Na Zamku Królewskim w Warszawie 8 czerwca wręczone zostały nagrody uczniom – laureatom XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i VII Edycji Olimpiady Tematycznej ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”.

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Konrad Kulig został laureatem I miejsca tej olimpiady. Poprawił tym samym swój zeszłoroczny wynik, kiedy to został laureatem III miejsca. Opiekunem Konrada jest pan Michał Masłowski.

W spotkaniu z młodzieżą szkolną uczestniczyło wielu znamienitych gości w tym podsekretarz stanu w MON Maciej Jankowski.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCY!

Główni administratorzy: Piotr Papaj, Adam Głąb

Administratorzy:Dariusz Atzberger, Wojciech Kula, Aleksandra Powaga, Przemysław Karoń

Oficjalna strona IV LO w Olkuszu. Copyright © 2011-2012

WordPress & Panel Administracyjny

Wykonanie i kodowanie szablonu : Maciej "Dersime" Ziółko

logos

Facebook