IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu
INFORMACJE

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza,
że IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

lokalizacja iv lo

Dojazd Samochodem:
K.K. Wielkiego -> Polna -> Polna/Korczaka -> parking przy szatni

K.K. Wielkiego -> parking przy wejściu głównym szkoły, naprzeciwko sklepu LAS


Dojazd Komunikacją Miejską »
kontakt
ul. Korczaka 7
32-300 Olkusz

tel. 0 32 754 60 35
fax 0 32 641 30 38


e-mail:
4lo@wp.pl

matura
matura
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu tegorocznej matury, dostępne są na tablicach ogłoszeń umieszczonych na korytarzu przy sekretariacie!


przejdź na stronę OKE »

rekrutacja

Drogi gimnazjalisto!

razdwatrzy

Czekamy na Ciebie w IV LO. Przyjdź, zobacz i wybierz klasę dla Siebie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką prezentację profili przyszłorocznych klas pierwszych, będziesz mógł również zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z opiniami uczniów i poznać atmosferę, jaka tu panuje.

dowiedz się więcej »

Uczniowie „Czwórki” na Rajdzie Żołnierzy Wyklętych
20/10

rajdW dniu 18 października 2014 uczniowie IV LO, należący do Klubu Historycznego uczestniczyli w III Niezależnym Rajdzie Żołnierzy Wyklętych – 99 rocznicę urodzin mjr Józefa Kurasia „Ognia”. Tym razem rajd odbył się na Gorczańskich szlakach i wiódł na Turbacz. Opiekunem Klubu w IV LO jest pan Michał Masłowski.

Fotorelacja z tego wydarzenia na facebooku.

Bijemy Rekord w Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej razem z WOŚP
18/10

pomocW czwartek 16 października 2014 r. w IV LO w Olkuszu 34 osoby biły wspólnie rekord w ilości jednocześnie prowadzących RKO ratowników. Od godziny 12.00 do godziny 12.30 średnio każdy z ratowników przeprowadził RKO 10-15 razy. Akcję zorganizował Szkolny Patrol Pierwszej Pomocy pod wodzą pana Michała Masłowskiego. Z Ratownikami był, podobnie jak w ubiegłym roku pan Dyrektor Piotr Grojec.

Cała Polska Uczy ratować!!!! Światowy dzień pierwszej pomocy!!!

Jest relacja z bicia rekordu w jednoczesnej RKO w naszej Czwórce”!. Jak zwykle w Czwórka TV. Miłego oglądania.

https://www.youtube.com/watch?v=gKyvl6UlTjU#t=54

A tak było w zeszłym roku: https://www.youtube.com/watch?v=XX_V76lMXNc&list=UUaK7iKQxi57UWLkjXuCRXmg

Czwórka, ponownie w Sejmiku

w sejmikuUczniowie klasy 1d i 3d z realizujący wiedzę o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym, wraz z nauczycielami p. Karolem Szotkiem i p. Anną Kulą, wzięli udział w wyjazdowej lekcji samorządowej w siedzibie Sejmiku województwa małopolskiego. Uczniowie wysłuchali prelekcji, jak jest wybierany i jakie ma kompetencje Sejmik. Jaką ważną rolę spełnia w życiu regionu, zwłaszcza w obliczu zbliżających się wyborów samorządowych. Było to możliwe dzięki uczestnictwu IV LO w projekcie – „Regionalny parlament. Sejmik Województwa Małopolskiego – Lekcje samorządowe”.

czytaj więcej »

LITWA, ŁOTWA, ESTONIA
09/10

wycieczkaW dniach od 30 września do 7 października 2014r. 30 uczniów IV LO wraz z opiekunami – nauczycielami historii: panem Januszem Popiołkiem, panem Karolem Szotkiem i panem Michałem Masłowskim, brało udział w wycieczce edukacyjnej na Litwę, Łotwę i Estonię. Uczniowie zwiedzili między innymi: Wilno, Rygę, Parnawę, Tallinn, Kowno. Fotorelację z wyprawy można zobaczyć na facebooku. Zapraszamy.

Geografia w praktyce – z mapą i kompasem
07/10

Mirów 2Rzeczywistość najlepiej poznawać poprzez bezpośrednią obserwację. W nauczaniu geografii uczniowie powinni posiąść nie tylko wiedzę ale także różnorodne umiejętności. Ich nabywanie możliwe jest przede wszystkim poprzez praktyczne działanie, czemu sprzyjają lekcje w terenie. Uczniowie klas drugich z poszerzoną geografią 6. października udali się do Mirowa i Bobolic na zajęcia terenowe z mapą i kompasem. Młodzież pod kierunkiem Krzysztofa Kuklińskiego – przewodnika turystyki górskiej, Barbary Dąbek, Małgorzaty Krzemień i Anny Kuli podczas tych zajęć wyznaczali kierunki świata, azymuty, czytali i posługiwali się mapą oraz orientowali ją w terenie. Wykonane zadania zostały oczywiście nagrodzone.

Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja, na dodatek przeprowadzona w przepięknych krajobrazach Jury -  i jak zawsze świeciło słońce.

Małopolski program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych
06/10

Małopolski program stypendialnyW dniach od 3 do 28 listopada 2014 r. w Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości (MCP) w Krakowie będą przyjmowane wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2014/2015 w ramach „Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych”, projektu realizowanego przez MCP w imieniu Zarządu Województwa Małopolskiego.

czytaj więcej »

Szlakami „Hardego”
30/09

1606968_987694937923880_6495095910160385273_n

Już po raz 28. na terenie walk oddziału Gerarda Woźnicy „Hardego” zorganizowany został  Rajd jego imienia. Była to szczególna edycja i to nie tylko z powodu przypadającej w tym roku  75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, ale i dlatego, że pierwszy dzień rajdu organizowany był przez KH im. AK działający w naszej szkole. Prawie 28 uczniów i absolwentów, wystawionych na punktach, zapewniało atrakcję i emocje uczestnikom rajdu. Łącznie w rozgrywce 1 dnia wzięło udział ponad 50 osób (4 drużyny IV LO w Olkuszu oraz 1 ze SP w Jaroszowcu – Drużyna ZHP, natomiast drugiego dnia na mecie rajdu w Kluczach pojawiło się ponad 200 rajdowiczów.
Uczestnicy pierwszego dnia wcielili się w konspiratorów i łączników 116. Pułku Piechoty Armii Krajowej „Winiarnia” z Wolbromia. Ich zadaniem było przekazanie ważnych wiadomości dowódcy oddziału partyzanckiego 23. Dywizji Piechoty AK Gerardowi Woźnicy, którego baza znajdowała się w okolicy gajówki Psiarskie, w Górach Bydlińskich.

czytaj więcej »

Rajd integracyjny klas pierwszych
20/09

1f19 września odbył się tradycyjny rajd integracyjny uczniów klas pierwszych. Było dużo zabawy, radości i uśmiechu. W konkursach najlepsza okazała się klasa 1f – matematyczno-fizyczna i to oni w nagrodę za rok, pójdą na rajd z przyszłorocznymi klasami pierwszymi.

Zobacz zdjęcia z rajdu na Facebooku.

Zebranie z rodzicami
17/09

wywiadówkaZapraszamy wszystkich rodziców na zebrania w dniu 24 września 2014 roku (środa).

  • 15.45 - spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami uczniów klas I (korytarz II piętro)
  • od 16.15 – spotkania wychowawców klas I i II z rodzicami w wyznaczonych salach
  • 16.15 - spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami uczniów klas III – dotyczące matury (korytarz II piętro)
  • od 16.40 – spotkania wychowawców klas III z rodzicami w wyznaczonych salach
  • ok. 17.20spotkanie dyrektora szkoły ze wszystkimi delegatami do Rady rodziców (sala nr 2)
Liderzy na start!
16/09

rsm

Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser w Olkuszu  rozpoczyna realizację nowego projektu skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu olkuskiego. Do 19 września trwa nabór młodych liderów do udziału w projekcie „Młodzież w działaniu – olkuska szkoła liderów”. Jeśli masz za sobą doświadczenie w pracy społecznej, jesteś liderem w grupie, umiesz przekonać do swoich pomysłów innych – czekamy właśnie na Ciebie. czytaj więcej »Główni administratorzy: Piotr Papaj, Adam Głąb

Administratorzy:Dariusz Atzberger, Wojciech Kula, Aleksandra Powaga, Przemysław Karoń

Oficjalna strona IV LO w Olkuszu. Copyright © 2011-2014

WordPress & Panel Administracyjny

Wykonanie i kodowanie szablonu : Maciej Ziółko

logos

Facebook