IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu
INFORMACJE

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza,
że IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

lokalizacja iv lo

Dojazd Samochodem:
K.K. Wielkiego -> Polna -> Polna/Korczaka -> parking przy szatni

K.K. Wielkiego -> parking przy wejściu głównym szkoły, naprzeciwko sklepu LAS


Dojazd Komunikacją Miejską »
kontakt
ul. Korczaka 7
32-300 Olkusz

tel. 0 32 754 60 35
fax 0 32 641 30 38


e-mail:
4lo@wp.pl

matura
matura
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu tegorocznej matury, dostępne są na tablicach ogłoszeń umieszczonych na korytarzu przy sekretariacie!


przejdź na stronę OKE »

rekrutacja

Drogi gimnazjalisto!

razdwatrzy

Czekamy na Ciebie w IV LO. Przyjdź, zobacz i wybierz klasę dla Siebie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką prezentację profili przyszłorocznych klas pierwszych, będziesz mógł również zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z opiniami uczniów i poznać atmosferę, jaka tu panuje.

dowiedz się więcej »

Spotkania z Rodzicami
27/03

spotkanie-z-rodzicami

Informujemy, że spotkania wychowawców i nauczycieli z rodzicami  – odbędą się 09. kwietnia 2015 r. (czwartek)
o godzinie 16.00.

HARMONOGRAM

16.00 – 16.30
Spotkania wszystkich wychowawców klas z rodzicami
(wyznaczone sale lekcyjne)

16.30 – 17.30
Spotkania indywidualne rodziców z nauczycielami (dyżury nauczycieli w wyznaczonych salach).

WSZYSTKICH RODZICÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY

O młodzieży nie tylko z młodzieżą

debata26. marca  nasze liceum miało przyjemność gościć grono ekspertów zaangażowanych w aktywizację młodych ludzi.  Spośród zaproszonych pojawiło się dziesięć osób najmocniej zainteresowanych kwestią przestrzeni, jakiej potrzebuje młodzież. Zapraszając do debaty znamienitych gości, organizatorki Milena Ochenduszko i Sylwia Mstowska w ten sposób wypełniły warunek konieczny do udziału w XXI  Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Wśród debatujących znaleźli się: Posłanka na Sejm RP Lidia Gądek, Poseł na Sejm RP Robert Maciaszek, Starosta Powiatu Olkuskiego Paweł Piasny, Wiceburmistrz Olkusza dr Włodzimierz Łysoń, pracownicy Instytutu Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – dr Radosław Marzęcki oraz dr Łukasz Stach, a także osoby blisko współpracujące z naszą szkołą: Wojciech Kowalski – Prezes Stowarzyszenia „Po prostu działaj”, Andrzej Wiekiera – Lider projektu „Rowerowy Olkusz”, Michał Tuszyński – Sikora – Prezes Instytutu Aktywizacji Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Konrad Kulig – Wiceprezes Klubu Historycznego im. AK w Olkuszu.

czytaj więcej »

Wyróżnienia dla najlepszych
26/03

nagrodyW dniu 23 marca, podczas uroczystej gali w ZS nr 3 zostały wręczone nagrody najlepszych sportowców, opiekunów i trenerów oraz dla laureatów i finalistów konkursów, turniejów, olimpiad przedmiotowych, konkursów artystycznych, literackich oraz ich opiekunów z powiatu Olkuskiego za rok 2014.

Wśród nagrodzonych byli uczniowie i ich opiekunowie z IV LO: czytaj więcej »

Konkurs „Master of English” rozstrzygnięty !!!!
18/03

obraz-0348Zwycięzcami I edycji konkursu „Master of English”  IV LO w Olkuszu zostali:

1  Rafał Woźniczka

2  Antoni Włodarz

3  Mikołaj Piechowicz

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

W krainie drukarek 3D

df17. marca grupa uczniów naszej szkoły, w ramach projektu „Druk przestrzenny w IV LO”, odwiedziła Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny, w którym swoją siedzibę ma firma Solveere – czołowa pracownia konstrukcyjna z branży automotive, specjalizująca się w rapid prototyping. Młodzież wzięła udział w zajęciach prowadzonych przez Macieja Patrzałka i Michała Kosińskiego – specjalistów związanych od lat z branżą drukarek 3D.

Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnymi technologiami druku 3D oraz z modelami wytworzonymi przy pomocy tych technologii dla różnych branż m.in. samochodowej, jubilerskiej, medycznej. czytaj więcej »

SZKOŁA DEBATY W IV LO

debaty drużynaW bieżącym roku szkolnym IV LO w Olkuszu przystąpiło do udziału w organizowanym przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców projekcie „Szkoła Debaty”. W XII edycji Turnieju Debat Oksfordzkich drużyna z „Czwórki” zajęła znakomite III miejsce w systemie rywalizacji „pucharowej”.
Warto podkreślić, że oratorzy z IV LO uzyskali największą liczbę punktów od oceniających debaty ekspertów i publiczności – wyprzedzając tym samym 15 krakowskich liceów biorących udział w tegorocznym turnieju. Olkuskie Liceum reprezentowała drużyna w składzie: Maria Kajda, Aleksandra Pałka, Jakub Chochół oraz Mikołaj Kluczewski, który ponadto zajął 3 miejsce w klasyfikacji mówców, a zaledwie kilku punktów zabrakło mu do zwycięstwa w tym rankingu. czytaj więcej »

Z IV LO do Wiednia
10/03

konkurs chinskiDnia 10. marca 2015 r. odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii,  USA i Rosji. W konkursie wzięło udział 30 gimnazjalistów z 6 gimnazjów naszego powiatu (Gimnazjum w Bydlinie, Gimnazjum w Jerzmanowicach, Gimnazjum Nr 2 w Bukownie, Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu). Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat krajów, których języków uczymy się w naszym liceum, a ponadto mogli poznać specyfikę języka chińskiego podczas lekcji prowadzonej przez pracownika  naukowego Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

czytaj więcej »

Brunetki, blondynki…
09/03

IMG_0808Zgodnie z tradycją i w tym roku świętowaliśmy 8.Marca. Były życzenia, słodkości i …niespodzianka – loteria fantowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Nagród było wiele a główna wygrana mogła usatysfakcjonować każdą dziewczynę – bon do salonu kosmetycznego. Ta forma obchodów Dnia Kobiet cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno płci pięknej, jak i tej mniej pięknej o czym można się przekonać oglądając galerię.

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów.”
07/03

kwiaty3Z okazji 8.Marca wszystkim Paniom naszego liceum – Nauczycielkom, Uczennicom, Paniom z administracji i obsługi życzymy spokoju, ale z odrobiną  szaleństwa,  radości, ale z umiarem, uśmiechu bez ograniczeń i  miłości ponad wszystko.

Do życzeń dołączamy małą niespodziankę dla dziewcząt – zwolnienie z odpowiedzi ustnych.

Chłopcom na pocieszenie  pozostaje udział w Loterii.

 Samorząd Uczniowski.

„A kiedy trzeba na śmierć idą po kolei, Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec” -
18/02

kolumbowie2– te słowa Juliusza Słowackiego zainspirowały miłośników historii oraz żywego słowa naszego liceum do przygotowania spektaklu „Pokolenie Kolumbów” opartego na fragmentach „Kamieni na szaniec” oraz poezji K.K. Baczyńskiego.

czytaj więcej »Główni administratorzy: Dariusz Atzberger, Piotr Papaj, Adam Głąb

Oficjalna strona IV LO w Olkuszu. Copyright © 2011-2014

WordPress & Panel Administracyjny

Wykonanie i kodowanie szablonu : Maciej Ziółko

logos

Facebook