?
logo

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

godlo

IV lo

35 26.05

Kolejny sportowy sukces

Maj 24th, 2017 W dniu 17.05.2017 w Nowym Targu odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W klasyfikacji indywidualnej na szczególne uznanie zasłużyła Kamila Barczyk uczennica kl. 2f, która po doskonałym biegu zdobyła brązowy medal. Drużyna dziewcząt w składzie: Kamila Barczyk kl. 2f, Ewa Bratek i Klaudia Płowiec kl. 2d, Laura Nawara i Wiktoria Sioła kl. 1f, Dominika Cymbała kl. 1d, zajęły wysokie VIII miejsce , drużyna męska  w składzie  Kamil Kalembka kl. 1d,  Patryk  Kalarus kl. 2c, Jakub Barczyk kl. 1c, Jakub  Borek kl. 1f oraz Jakub Czyż  kl. 2b uplasowała się na miejscu XI. Serdecznie gratulujemy dobrego występu. Opiekunem drużyny dziewcząt była mgr Anna Głąb a chłopców mgr Marcin Bujas.

Zakończenie roku szkolnego dla klas III

Kwiecień 26th, 2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas trzecich odbędzie się 28 kwietnia 2017 roku (piątek) o godz. 9.30. 

O godz. 8:00 w Bazylice Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu odbędzie się Msza święta w intencji tegorocznych maturzystów.

Serdecznie zapraszamy.

Wyniki konkursu „Master of English”

Kwiecień 25th, 2017 Zwycięzcami 3. edycji konkursu „Master of English” zostali: 1 miejsce - Bartosz Banyś (kl. 2f), 2 miejsce – Aleksandra Babiuch (kl. 2b) i Patryk Kuśmierski (kl. 1d), 3 miejsce – Kinga Łebek (kl.2 b) Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród w czwartek (27.04) na długiej przerwie do czytelni.

Toruń, Kopernik i my

Kwiecień 25th, 2017

Rozpoznać miasto na podstawie zdjęcia satelitarnego, określić typ wybrzeża czy nazwać formy geologiczne – z takimi, i podobnymi, pytaniami musieli zmierzyć się 8 kwietnia 2017 r w Toruniu uczestnicy czwartej edycji Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej. W zawodach wzięło udział 55 najlepszych drużyn z całej Polski. Województwo małopolskie reprezentowane było przez dwie drużyny: z II LO w Krakowie oraz z IV LO. Nasza drużyna w składzie Kamila Amrozy, Monika Barczyk i Kamil Sławkowski wykazała się szeroką wiedzą z zakresu geografii i znajomością otaczającego świata. Oprócz sprawdzianu wiedzy uczniowie uczestniczyli w wybranych przez siebie warsztatach geograficznych. Dużą atrakcją dla młodzieży było poznanie przepięknego miasta i smakowanie toruńskich pierniczków. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów podbijemy Toruń.

Galeria zdjęć

Spotkanie z absolwentką

Kwiecień 24th, 2017

Dnia 4 kwietnia uczniowie klas 1d, 2c i 2d uczestniczyli w spotkaniu z absolwentką naszej szkoły, a  obecnie studentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Anną Pieczyrak-Pisulińską. Nasza absolwentka poprowadziła spotkanie w języku angielskim i podzieliła się z młodszymi kolegami swoim doświadczeniem w pracy w Studenckim Kole Naukowym Spraw Zagranicznych, gdzie uczestniczy i koordynuje działania w ramach programu Akcja Dyplomacja i organizuje spotkania w międzynarodowych ambasadach. Opowiedziała o swoim doświadczeniu ze stażu w Ambasadzie Polskiej w Kanadzie, przybliżyła uczniom realia życia i pracy w tym kraju, kładła też duży nacisk na konieczność nauki języków obcych. Ania opowiedziała, jak wyglądają wymagania pracodawców i jak odbywają się rozmowy kwalifikacyjne; zapewniła o swojej pomocy dla wszystkich uczniów IV LO, zainteresowanych wsparciem w nauce języków obcych czy przedmiotów takich jak, wos i historia. Gorąco dziękujemy za spotkanie i życzymy dalszych sukcesów.

II miejsce Michała w Międzynarodowym Turnieju Robotów

Kwiecień 18th, 2017

Michał Furmański - uczeń klasy 1f (mat-fiz) odniósł kolejny sukces. W IX Międzynarodowym Turnieju Robotów, który odbył się 1 kwietnia w Rybniku, w konkurencji SUMO zajął II miejsce.

Gratulujemy!!!

Monika Kula – Finalistką Olimpiady

Kwiecień 16th, 2017

Monika Kula - uczennica klasy 3a - otrzymała tytuł FINALISTY  XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Opiekunem Moniki jest pani Barbara Krawczyk.

Gratulujemy sukcesu!

Finaliści OLiJP są zwolnieni z egzaminu maturalnego z przedmiotu „język polski” (w części ustnej i pisemnej, na poziomie podstawowym i rozszerzonym), co jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku.

Wesołych Świąt

Kwiecień 15th, 2017 Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, pełnych wiary, nadziei, miłości oraz optymizmu i sił płynących ze Zmartwychwstania Pańskiego. czytaj dalej...

Sukces Karoliny w Ogólnopolskim Konkursie

Kwiecień 10th, 2017

7 kwietnia br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o św. Siostrze Faustynie. Wzięło w nim udział 103 uczniów szkół gimnazjalnych (53) i ponadgimnazjalnych (50).

Tytuł FINALISTY otrzymała uczennica klasy 2a – Karolina Rogóż (opiekun – pani Małgorzata Bryzik). Gratulujemy sukcesu!

czytaj dalej...

Historyczny sukces drużyny piłki ręcznej!

Kwiecień 10th, 2017

W dniu 10 kwietnia nasza drużyna piłkarek ręcznych pod opieką Katarzyny Polak i Marcina Bujasa wyruszyła na finał wojewódzki Małopolskiej Licealiady Młodzieży w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Dziewczyny skromnie marzyły o tym, aby w tym roku wrócić do szkoły z najwyższym trofeum – złotym medalem i tytułem mistrza. I tak się stało. Nowy Sącz okazał się być w tym dniu miejscem niezwykle przyjaznym dla naszych walecznych zawodniczek, po kilku godzinach walki na parkiecie, triumfatorkami zawodów zostały nasze dziewczęta: Klaudia Zub, Julia Mrozowska, Aleksandra Petlic, Sandra Bocheńska, Laura Nawara, Marta Zub, Wiktoria Piotrowska, Emilia Minor, Wiktoria Banyś, Aleksandra Fajnkuchen, Alicja Pietrzuszka, Magdalena Sroka, Małgorzata Kurzewska, Angelika Kuźma, Magdalena Durańska, Wiktoria Sioła. czytaj dalej...

Zajęcia w Instytucie Fizyki Jądrowej

Kwiecień 7th, 2017

4 kwietnia uczniowie klasy 2e (biologiczno – chemicznej) zwiedzali laboratoria badawcze Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie. Uczestniczyli w zajęciach w Zakładzie Fizyki i Inżynierii Materiałowej – „Nanoświat – świat atomów”, w Zakładzie Fizykochemii Ekosystemów – „Metody chromatograficzne w analizach śladowych: analiza składu oddechu, datowanie wód podziemnych”, w Laboratorium Ekspertyz Radiometrycznych – „Radon i promieniowanie wokół nas”, a także w Pracowni Badań Stężeń Promieniotwórczych Środowiska – „Radioaktywność w środowisku, pomiary promieniowania jądrowego, skażenia, ochrona”. Zwiedzanie Instytutu zakończyła projekcja filmu „Terapia protonowa nowotworów oka.”

czytaj dalej...

Sukces Michała w konkursie EL-ROBO-MECH

Kwiecień 6th, 2017

5 kwietnia 2017 roku, w czasie posiedzenia Rady Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, wręczono nagrody laureatom konkursu El-Robo-Mech.

Uczestnicy konkursu EL-ROBO-MECH (indywidualnie lub w zespole nie większym niż trzyosobowy) przygotowali prace konkursowe nawiązujące tematyką do jednej z wybranych nauk technicznych.

Na trzecim miejscu uplasował się (ex aequo) „Projekt napędu pojazdu samochodowego oparty na silnikach bezszczotkowych” Michała Furmańskiego z IV LO w Olkuszu (klasa 1f – mat-fiz). Gratulujemy!!!

czytaj dalej...

„Cztery żywioły – powietrze” – zajęcia z fizyki na AGH.

Kwiecień 5th, 2017

4 kwietnia klasa 2f (matematyczno-fizyczna) kolejny raz uczestniczyła w zajęciach z fizyki na AGH (w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej).  Tematem zajęć były "Cztery żywioły - powietrze".

Kolejny rok z nagrodami

Kwiecień 4th, 2017

27. marca uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody zdobyte w konkursie organizowanym rokrocznie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przez olkuskie Stowarzyszenie Teatralno-Literackie. Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w dwóch kategoriach: Konkursie na recenzję teatralną i Turnieju wiedzy o teatrze. Wśród nagrodzonych nie zabrakło uczniów "Czwórki". Wyróżnienia za swoje recenzje otrzymali: Patrycja Mermel z klasy I F i Kacper Fedorowicz z I A przygotowywani kolejno przez panią Wandę Cieślik i panią Agatę Majtę. Natomiast w konkursie wiedzowym trzecie miejsce zajęła Izabela Pięta z klasy II B, przygotowywana przez panią Joannę Łakomiec.

Z wizytą na Komendzie Policji

Marzec 31st, 2017

Klasy 2a i 2d, które realizują  wiedzę o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym, odwiedziły Powiatową Komendę Policji w Olkuszu. Wysłuchali ciekawego wykładu z prezentacją o działalności Policji. Zwiedzili strzelnicę, pokój przesłuchań, dyżurkę oraz inne pomieszczenia.

STUDNIÓWKA 2018

Marzec 28th, 2017 Komitet studniówkowy (obecne klasy 2) prosi o dokonywanie wpłat na studniówkę 2018 r. na poniższy numer konta bankowego: 96 84500005 0050 0555 8258 0002   Jednocześnie informujemy, że najbliższe spotkanie rodziców w sprawie przyszłorocznej studniówki odbędzie się 10 kwietnia o godz. 16.30 w sali nr 2.

Ula nagrodzona!

Marzec 28th, 2017

27. marca w Krakowie miała miejsce niezwykle miła dla nas uroczystość. Z rąk pani Minister Edukacji Anny Zalewskiej, za prezentację książki Rafała Dębskiego „Światło cieni” w XV ogólnopolskiej edycji konkursu Literacka Nagroda "Pawiego Pióra", wyróżnienie odebrała uczennica klasy II b Urszula Wadas.

Gościem specjalnym był pan Jakub Kornhauser, poeta, tłumacz, krytyk literacki i literaturoznawca.

Uli oraz opiekunce pani Joannie Łakomiec serdecznie gratulujemy.

„Woda jest najważniejsza dla tych, którzy chcą być zdrowi” – Hipokrates

Marzec 28th, 2017

Pod takim hasłem 21. marca obchodzony był na Wydziale Geografii i Geologii UJ 25., jubileuszowy Światowy Dzień Wody. Uczniowie klas pierwszych realizujący w zakresie rozszerzonym program geografii mieli możliwość uczestniczenia w seminarium naukowym oraz warsztatach laboratoryjnych przygotowanych przez pracowników Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej. Woda przestała być dla nich tajemnicą i z łatwością mogą odpowiedzieć na pytania: Dlaczego Wisła jest słona? Z których rzek korzystają krakowskie wodociągi? Którędy płynęła Młynówka? Skąd w Krakowie ulica Wenecka? Gdzie w Krakowie można napić się wody mineralnej bezpośrednio z ujęcia? Jaki jest czas migracji wody mineralnej? Gdzie znajdował się Okół? Jak przeprowadzić analizę fizykochemiczną wody? Już niedługo, bo 21. kwietnia uczniowie znów wybiorą się na UJ, aby uczestniczyć w Dniu Geografa.

Zapraszamy do galerii.

Londyn – byliśmy tam!!!

Marzec 28th, 2017

W dniach 17-21 marca odbyła się wycieczka samolotowa do Anglii. Uczniowie pod opieką pani Barbary Mocnej oraz Agaty Spyry zwiedzili nie tylko Londyn, ale także Oxford, Salisbury, zamek królowej w Windsorze oraz tajemniczy kamienny krąg Stonehenge. W Londynie mieliśmy okazję odbyć rejs po Tamizie, przepłynąć pod mostami Westminster Bridge, London Bridge, Tower Bridge i podziwiać jak architektura miasta łączy tradycję z nowoczesnością. Widzieliśmy London Eye, Pałac Buckingham, budynek Parlamentu z Big Benem,  słynny zamek i więzienie królewskie Tower of London. Spacerowaliśmy po parkach Hyde Park, Green Park. Zwiedziliśmy British Museum (mumie egipskie), National Gallery (słoneczniki Van Gogha), Science Museum, Natural History Museum (dinozaury). No i oczywiście muzeum Harry Pottera Warner Bros. Były zakupy na Oxford Street, jedliśmy fish&chips. Dużo atrakcji, niezapomniane wrażenia, bardzo napięty program. Choć w dniu wyjazdy wszyscy mieli poczucie, że trzeba tu wrócić i zobaczyć więcej…

Patryk Chmura – finalista Olimpiady Teologii Katolickiej

Marzec 28th, 2017

Patryk Chmura - uczeń klasy 2a brał udział w zawodach III stopnia XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej - Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca - przeprowadzonej w dniach 23 - 25 marca 2017r. w Lublinie i uzyskał tytuł FINALISTY.

Gratulujemy Patrykowi i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem Patryka jest pani Małgorzata Bryzik  
Archiwum