IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu
INFORMACJE

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza,
że IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

lokalizacja iv lo

Dojazd Samochodem:
K.K. Wielkiego -> Polna -> Polna/Korczaka -> parking przy szatni

K.K. Wielkiego -> parking przy wejściu głównym szkoły, naprzeciwko sklepu LAS


Dojazd Komunikacją Miejską »
kontakt
ul. Korczaka 7
32-300 Olkusz

tel. 0 32 754 60 35
fax 0 32 641 30 38


e-mail:
4lo@wp.pl

matura
matura
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu tegorocznej matury, dostępne są na tablicach ogłoszeń umieszczonych na korytarzu przy sekretariacie!


przejdź na stronę OKE »

rekrutacja

Drogi gimnazjalisto!

razdwatrzy

Czekamy na Ciebie w IV LO. Przyjdź, zobacz i wybierz klasę dla Siebie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką prezentację profili przyszłorocznych klas pierwszych, będziesz mógł również zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z opiniami uczniów i poznać atmosferę, jaka tu panuje.

dowiedz się więcej »

Walczymy o uśmiech Julii
15/12

plakat_wersja_koncowaSerdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły oraz ludzi o wielkich sercach na Turniej Charytatywny „Walczymy o uśmiech Julii”, który odbędzie się 21.grudnia 2014 r. o godz.1600 w Hali MOSiR-u w Olkuszu.

Nie może Was tam zabraknąć!

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

ogłoszenieDyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu pragnie poinformować rodziców (prawnych opiekunów) uczniów IV LO, iż zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2014/2015 – dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, w związku z zimową przerwą świąteczną, będą dni od 22 do 31 grudnia 2014 r., a także (decyzją dyrektora szkoły) dni 2 stycznia oraz 5 stycznia 2015 r.
Wszyscy uczniowie IV LO w Olkuszu zostali zapoznani z niniejszą informacją, którą zobowiązali się przekazać rodzicom i NIKT nie zgłosił konieczności zapewnienia mu opieki w w/w dniach.
Jeśli jednak rodzice do 19 grudnia 2014 r. zgłoszą w sekretariacie szkoły (pisemnie lub telefonicznie), iż ich dziecko wymagało będzie w powyższym okresie opieki – szkoła zobowiązuje się ją zapewnić.

ZWYCIĘSTWO PO RAZ DRUGI!
11/12

logo debatyPo inauguracyjnym zwycięstwie w turnieju debat organizowanym przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców, którego uczestnikiem jest drużyna IV LO (jedyna poza liceami krakowskimi), nasi znakomici oratorzy ponownie POKONALI ADWERSARZY !

W drugiej debacie eliminacyjnej drużyna IV LO zmierzyła się z drużyną utytułowanego w turniejach debat VII LO w Krakowie. Teza debaty, którą musieli podważyć nasi mówcy, brzmiała: Wprowadzenie gimnazjów było złym pomysłem. Oratorzy obu drużyn, przedstawiając różne argumenty i dowody, starali się obronić swoje stanowisko. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł zespół naszej szkoły w składzie: Aleksandra PałkaMaria Kajda, Mikołaj Kluczewski (oraz tym razem w rezerwie – Jakub Chochół).

Zachęcamy do śledzenia wyników turnieju na stronie stowarzyszenia:

https://www.facebook.com/pages/Krakowskie-Stowarzyszenie-M%C3%B3wc%C3%B3w/390521417654931?fref=pb&hc_location=profile_browser

czytaj więcej »

Dla uśmiechu dziecka…

mikołajkiW bieżącym roku Szkolne Koło Wolontariatu nawiązało współpracę z Fundacją „Alma Spei” z Krakowa, która prowadzi domowe hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci.
Nasi wolontariusze spełniali marzenia chorego Danielka i jego licznego rodzeństwa. Każdy z dziecięcych listów do świętego Mikołaja został poważnie potraktowany. Dzieci dostały paczki, w których odnalazły wszystko, o co prosiły. Promienne uśmiechy na ich twarzach zapisały się na długo w pamięci Mikołaja i jego pomocników. Radość dziecka, zwłaszcza pokrzywdzonego przez los, ma wyjątkową wartość.
Takie właśnie momenty są najbardziej mobilizujące dla młodych wolontariuszy – dodają im sił do działania i walki z wszelkimi przeciwnościami, które może przynieść życie.

Nie słowami, ale czynami… – VII Targi Wolontariatu
10/12

wolontariatDnia 4. grudnia w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu odbyły się po raz siódmy powiatowe Targi Wolontariatu. Naszej szkole powierzono prowadzenie uroczystości oraz przygotowanie programu artystycznego. Był to miły obowiązek i to z wielu powodów. Idea wolontariatu na dobre zadomowiła się w naszej „Czwórce” (możemy pochwalić się już kilkunastoletnim doświadczeniem). W każdym roku pojawiają się nowi, chętni do pracy wolontariusze. Jesteśmy pełni energii i wiary w to, że dzięki ludziom dobrej woli świat zmienia się najlepsze. Udział w Targach stał się uroczystym dopełnieniem naszych myśli i postaw. Zaprezentowaliśmy program artystyczny, w którym pozwoliliśmy sobie na refleksje o wartościach. Dopełniły je znane i bliskie naszemu sercu piosenki łączące pokolenia.

Utwory wykonały z pasją: Dominika Bilewicz, Joanna Ledeman, Marlena Miszczyk, Kinga Muzyk, Patrycja  Piekoszewska oraz Hubert Bretner. Akompaniował im na pianinie Michał Duch.

Dekoracje wykonał artysta plastyk Stanisław Wywioł a opiekę nad projektem sprawowały Anna Noga, Małgorzata Bryzik i Agata Majta.

Więcej szczegółów na stronie Stowarzyszenia

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów
09/12

zd9 grudnia 2014 roku na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Dyplomy wręczał Małopolski Kurator Oświaty – pan Aleksander Palczewski. Wśród stypendystów była również uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w OlkuszuNatalia Maj (3f).

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymuje uczeń, który uzyskał promocję z wyróżnieniem, osiągając przy tym najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

„Czwórka” + Pasja = Sukces
03/12

szkoła z pasjąWe wtorek 2. grudnia w Operze Krakowskiej odbyła się Gala wręczenia nagród uczestnikom Konkursu „Małopolska Szkoła z Pasją” organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Krakowie.Celem Konkursu jest nobilitacja i promocja małopolskich szkół wyróżniających się aktywnością w aktywizacji środowisk szkolnych i lokalnych oraz wspomagających rozwój pasji i talentów swoich uczniów. Zadaniem Kapituły Konkursowej było więc wyróżnienie tych spośród małopolskich szkół, które charakteryzuje jedna specyficzna aktywność (projekt/przedsięwzięcie) stanowiąca o wartości i walorach edukacyjnych szkoły, określająca jej wyjątkowy i niepowtarzalny charakter, wskazując na indywidualne podejście do potrzeb uczniów, odkrywanie ich uzdolnień, zainteresowań i pasji. Wśród laureatów znalazła się nasza szkoła, którą uhonorowano wspaniałą statuetką oraz nagrodami rzeczowymi. Jesteśmy jedyną szkołą z naszego powiatu wyróżnioną tą nagrodą. W imieniu społeczności szkolnej nagrodę odebrał pan Karol Szotek oraz Natalia Matusiak.

Zapraszamy do GALERII.

Co można wydrukować na drukarce 3D?
30/11

DSC05359

27. października 2014r. w naszej szkole gościł Maciej Patrzałek z firmy Solveere. Przedstawił on wykład inauguracyjny na temat druku przestrzennego. Wzięli w nim udział uczniowie z klas uczących się matematyki na poziomie rozszerzonym: 1c, 1f, 2b, 2c, 3c oraz 3f. Spotkanie rozpoczęło serię zajęć, na których młodzież będzie poznawać metody druku 3D oraz próbować własnych sił w projektowaniu i drukowaniu modeli.

czytaj więcej »

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU DEBAT!
28/11

logo debatyNareszcie zainaugurowaliśmy nasz udział w turnieju debat organizowanym przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców, którego uczestnikiem jest drużyna IV LO (jedynym poza liceami krakowskimi). Nasi znakomici oratorzy ZWYCIĘŻYLI!

W pierwszej debacie drużyna IV LO zmierzyła się z drużyną LO Sióstr Prezentek w Krakowie. Teza debaty, której bronili nasi mówcy, brzmiała: „Polski przemysł filmowy chyli się ku upadkowi”. Oratorzy obu drużyn, przedstawiając różne argumenty i dowody, starali się obronić swoje stanowisko. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł zespół naszej szkoły w składzie: Maria Kajda, Jakub Chochół, Mikołaj Kluczewski (oraz Aleksandra Pałka – tym razem w rezerwie).

czytaj więcej »

Zajęcia on–line z AGH i UR tylko w IV LO
21/11

logo chmuryMałopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce. Głównym celem „Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – projektu pilotażowego” jest umożliwienie współpracy wiodących uczelni Małopolski ze szkołami ponadgimnazjalnymi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII.

czytaj więcej »Główni administratorzy: Piotr Papaj, Adam Głąb

Administratorzy:Dariusz Atzberger, Wojciech Kula, Aleksandra Powaga, Przemysław Karoń

Oficjalna strona IV LO w Olkuszu. Copyright © 2011-2014

WordPress & Panel Administracyjny

Wykonanie i kodowanie szablonu : Maciej Ziółko

logos

Facebook