INFORMACJE

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza,
że IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

lokalizacja iv lo

Dojazd Samochodem:
K.K. Wielkiego -> Polna -> Polna/Korczaka -> parking przy szatni

K.K. Wielkiego -> parking przy wejściu głównym szkoły, naprzeciwko sklepu LAS


Dojazd Komunikacją Miejską »
kontakt
ul. Korczaka 7
32-300 Olkusz

tel. 0 32 754 60 35
fax 0 32 641 30 38


e-mail:
4lo@wp.pl

matura
matura
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu tegorocznej matury, dostępne są na tablicach ogłoszeń umieszczonych na korytarzu przy sekretariacie!


przejdź na stronę OKE »

rekrutacja

Drogi gimnazjalisto!

razdwatrzy

Czekamy na Ciebie w IV LO. Przyjdź, zobacz i wybierz klasę dla Siebie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką prezentację profili przyszłorocznych klas pierwszych, będziesz mógł również zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z opiniami uczniów i poznać atmosferę, jaka tu panuje.

dowiedz się więcej »

UWAGA! – DZIEŃ OTWARTY 28.04.2014
23/04

fantastyczna

Gimnazjalisto! Czekamy na Ciebie w IV LO. Przyjdź, zobacz i wybierz klasę dla siebie.
Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką prezentację profili przyszłorocznych klas pierwszych, będziesz mógł również zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z opiniami uczniów i poznać atmosferę, jaka tu panuje. Będziesz mógł uczestniczyć w zajęciach otwartych z naszymi nauczycielami oraz zapoznać się z formami nauczania wielu przedmiotów.
Zapraszamy!!! Dołącz do naszej fantastycznej drużyny!

I znowu olimpijski sukces Konrada!
22/04

olimpiadaMiło nam poinformować, że Konrad Kulig – uczeń klasy 2a  – zakwalifikował się do Finału Centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1914-1950. Od strzelców i legionistów do żołnierzy „wyklętych”. Konrad jest już zeszłorocznym laureatem tej olimpiady. Gratulujemy i trzymamy kciuki. Finał Olimpiady odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Opiekunem naukowym Konrada jest p. Michał Masłowski.

Mamy Posłów na Sejm!

 

Zdjęcie: Mamy Posłów na Sejm!!!!Nasi uczniowie Konrad Kulig oraz Mateusz Radomski zakwalifikowali się do XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. 31 maja i 1 czerwca spotkają się wraz z innymi uczestnikami w Warszawie na uroczystej sesji młodych posłanek i posłów RP. Na platformie Sejmu Dzieci i Młodzieży zarejestrowało się aż 654 zespołów z czego łącznie zakwalifikowało się 230 zespołów, czyli 460 osób.To już kolejni posłowie na Sejm Dzieci i Młodzieży z naszej szkoły. W 2013 Ziemię Olkuską reprezentowały Olga Skrzyniarz oraz Aleksandra Dziubdziela a w 2012 Anna Malinowska oraz Viola Spolankiewicz. Opiekunem naszych posłów jest profesor Karol Szotek. Gratulacje!!!

Uczniowie IV LO Konrad Kulig oraz Mateusz Radomski zakwalifikowali się do XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. 31 maja i 1 czerwca spotkają się wraz z innymi uczestnikami w Warszawie na uroczystej sesji młodych posłanek i posłów RP. Na platformie Sejmu Dzieci i Młodzieży zarejestrowało się aż 654 zespołów z czego łącznie zakwalifikowało się 230 zespołów, czyli 460 osób. To już kolejni posłowie na Sejm Dzieci i Młodzieży z naszej szkoły. W 2013 Ziemię Olkuską reprezentowały Olga Skrzyniarz oraz Aleksandra Dziubdziela a w 2012 Anna Malinowska oraz Viola Spolankiewicz. Opiekunem naszych posłów jest p. Karol Szotek. Gratulacje!

Jesteśmy Szkołą Demokracji!
17/04

ceo

11 i 12. kwietnia w Centrum Konferencyjno – Kongresowym w Warszawie odbył się finał projektu „Szkoła demokracji”. Nasze liceum  znalazło się wśród 25 szkół z całej Polski, które wzięły w nim udział. 
Celem projektu było wzmocnienie mechanizmów demokratycznych poprzez przygotowanie i przeprowadzenie w szkołach procesu wspólnego podejmowania decyzji.
W czasie trwania projektu odbył się cykl trzech warsztatów z naszym mentorem – pracownikiem Centrum Edukacji Obywatelskiej. Opracowaliśmy razem szereg planów, które miały poprawić procesy współdecydowania i zaktywizować uczniów naszej szkoły. czytaj więcej »

Olimpijski sukces Oli
15/04

Ola-Dziubdziela poprawione2Z ogromną satysfakcją informujemy, że uczennica klasy 2a Aleksandra Dziubdziela została finalistką etapu centralnego XLIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który odbył się w dn. 9-12. kwietnia 2014 r. w Warszawie. Uzyskanie tytułu finalisty jest równoznaczne z uzyskaniem maksymalnego wyniku z egzaminu maturalnego z języka polskiego (100%).
Oli oraz jej opiekunce pani Barbarze Krawczyk serdecznie gratulujemy.

NASI W TELEWIZJI
14/04

zdj 3W piątek 11 kwietnia 2014 grupa dziennikarska uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. To już kolejne warsztaty, w których uczniowie naszej szkoły w praktyce mogli spróbować się w roli dziennikarzy i realizatorów programów w telewizyjnym studiu. Wyjazd przygotowała oraz zorganizowała pani  Agata Majta – nauczyciel języka polskiego.

Warsztaty z genetyki

zdj3zdj 47 kwietnia 2014 roku klasa 1e biologiczno-chemiczna brała udział w warsztatach genetycznych na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Wyjazd zorganizowała pani Beata Czeladzka –  nauczyciel biologii.

 

Czy warto mieć P(e)H(a)?

DSC_0672po obrobce9 IV 2014 r. uczniowie klas drugich z rozszerzoną geografią pod opieką pani Anny Kuli mogli uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zajęcia odbywały się metodą ćwiczeń laboratoryjnych w świetnie zorganizowanych pracowniach a prowadzone były przez pracowników dydaktycznych UJ.
Jedna z grup młodych geografów na warsztatach geomorfologicznych zastanawiała się Do czego służą słoje? natomiast druga badała na warsztatach hydrologicznych Co siedzi w kropli wody?
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi metodami prowadzenia badań a nawet sami je wykonywać. Po dokonaniu analiz chemicznych dowiedzieliśmy się np. że woda z kranu jest zdatna do spożycia i ma lepsze własności niż badane próbki niektórych wód „mineralnych”.
Młodzież wróciła z zajęć bardzo zadowolona i już czeka na następne warsztaty.
Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zaprasza maturzystów na POWTÓRKOWĄ NOC Z GEOGRAFII. Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie internetowej: http://www.geo.uj.edu.pl/zaklady/zgf/matura.

Zapraszamy do galerii.

Relacja filmowa z debaty w IV LO!
10/04

SEJMIKPrzed dwoma tygodniami w IV LO w Olkuszu, w ramach projektu Sejm Dzieci i Młodzieży, odbyła się debata na temat aktywności społecznej młodzieży. Jak już pisaliśmy, do grona dyskutantów zostali zaproszeni: europosłanka Róża Thun, posłanka Lidia Gądek oraz wicestarosta olkuski Paweł Piasny. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji video z tego wydarzenia, przygotowanej przez redakcję „Serwisu Jurajskiego”

(UWAGA! Materiał filmowy rozpoczyna reklama pewnej instytucji):  https://www.youtube.com/watch?v=lntGbFyDR6o oraz fotorelację portalu Olkuszanin.pl:  http://www.olkuszanin.pl/galeria/fotorelacje2014/event/140325_debata_o_aktywnosci_spolecznej_mlodzieży

KOLEJNY OLIMPIJSKI SUKCES UCZNIA IV LO!
08/04

KonradW dniach 4-6 kwietnia 2014 roku w Gdańsku, odbył się  finał XL Olimpiady Historycznej, w którym wziął udział Konrad Kulig uczeń klasy 2a  (opiekunem naukowym jest pan Janusz Popiołek).  Konrad  zdobył tytuł FINALISTY! Jest to równoznaczne z uzyskanie 100% na egzaminie maturalnym z historii.

Gratulujemy Konradowi kolejnego sukcesu!!!

Główni administratorzy: Piotr Papaj, Adam Głąb

Administratorzy:Dariusz Atzberger, Wojciech Kula, Aleksandra Powaga, Przemysław Karoń

Oficjalna strona IV LO w Olkuszu. Copyright © 2011-2012

WordPress & Panel Administracyjny

Wykonanie i kodowanie szablonu : Maciej "Dersime" Ziółko

logos

Facebook