IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu
INFORMACJE

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza,
że IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

lokalizacja iv lo

Dojazd Samochodem:
K.K. Wielkiego -> Polna -> Polna/Korczaka -> parking przy szatni

K.K. Wielkiego -> parking przy wejściu głównym szkoły, naprzeciwko sklepu LAS


Dojazd Komunikacją Miejską »
kontakt
ul. Korczaka 7
32-300 Olkusz

tel. 0 32 754 60 35
fax 0 32 641 30 38


e-mail:
4lo@wp.pl

matura
matura
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu tegorocznej matury, dostępne są na tablicach ogłoszeń umieszczonych na korytarzu przy sekretariacie!


przejdź na stronę OKE »

rekrutacja

Drogi gimnazjalisto!

razdwatrzy

Czekamy na Ciebie w IV LO. Przyjdź, zobacz i wybierz klasę dla Siebie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką prezentację profili przyszłorocznych klas pierwszych, będziesz mógł również zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z opiniami uczniów i poznać atmosferę, jaka tu panuje.

dowiedz się więcej »

III miejsce w Międzynarodowych Zawodach Robotów Sumo Challenge 2016
01/12

index_bkg1Główna cześć zawodów to zmagania robotów w kilkunastu konkurencjach, w których walczą (kategorie Sumo), ścigają się (kategorie Line Follower), biegają (Humanoid Sprint), szukają wyjścia z labiryntu (Micromouse) lub zaskakują dowolnym innym zastosowaniem (Freestyle). Tegoroczne zawody odbyły się 19 listopada w Łodzi. Michał Furmański – uczeń klasy 1f (matematyczno-fizycznej) zdobył III miejsce w konkurencji Ericsson MicroSumo+. Gratulujemy!!!

Ericsson Sumo

To najbardziej znana i charakterystyczna konkurencja turniejów robotycznych. Zadaniem sumo robotów, tak samo jak prawdziwych zawodników sumo, jest wypchnięcie przeciwnika poza ring. Zmagania odbywają się w kilku klasach różniących się rozmiarami i wagą – od dużych, silnych robotów w klasie Mega, po maleńkie roboty Nano, nieprzekraczające rozmiarami pudełka od zapałek!

Zawody robotów – Robot Challenge 2016
30/11

robot-1robot-2Michał Furmański – uczeń klasy 1f (matematyczno-fizycznej) w zawodach robotów Robot Challenge2016, które odbyły się w listopadzie (w Krakowie), zdobył I miejsce w kategorii LINEFOLLOWER  i I oraz II miejsce w kategorii SUMO. Gratulujemy!!!

Linefollower

Robot ma za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać wytyczoną na podłożu trasę.

Sumo

Dwa roboty umieszczone na macie po sygnale startowym mają za zadanie sprawić, by przeciwnik jako pierwszy wypadł z maty. Roboty występują w różnych kategoriach wagowych i rozmiarowych.

Wrócili z tarczą

debata1„Turniej Debat Historycznych” jest próbą poszerzenia i pogłębienia wiedzy, jak również zainteresowania młodzieży żywotnymi problemami związanymi z historią Polski XX wieku. Tezy wszystkich debat w Turnieju dotyczą problemów, które mogą wzbudzać wiele emocji, są żywo komentowane i niejednokrotnie kontrowersyjne.
25 listopada na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II po raz pierwszy bój na argumenty stoczyły drużyny reprezentujące małopolskie szkoły. Nie zabrakło również IV LO z Olkusza – reprezentowanego przez Adriana Suskiego, Sebastiana Piastę, Patryka Chmurę i Kacpra Banysia. Zmagali się oni z drużynami z IV LO z Tarnowa oraz z III LO z Krakowa. Ostatecznie dostali się do fazy finałowej pierwszego Małopolskiego Turnieju Debat Historycznych.
Organizatorem turnieju jest Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, a partnerem strategicznym Krakowskie Stowarzyszenie Mówców. Naszym mówcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach

OFERTA WYJAZDU NA FERIE ZIMOWE

ferie_zimowe  Drodzy uczniowie! Istnieje możliwość wzięcia udziału w Feriach Zimowych 2017, które zorganizowane będą w Ośrodku Kolonijnym „U Ziomka” w Murzasichle, położonym wśród malowniczych tatrzańskich lasów.

Oferta przeznaczona jest dla dzieci rolników od 10 do 16 roku życia.

czytaj więcej »

Rekord został pobity!
29/11

polakIle osób jednocześnie może grać w piłkę ręczną? Jak się okazuje – bardzo dużo. Udowodniało to prawie 5 tysięcy uczniów z całej Polski, którzy 23 listopada na warszawskim Torwarze bili rekord Guinessa ilości zawodników jednocześnie grających w „szczypiorniaka”.

Dzięki działającej  przy SPR Olkusz  „Akademii Siódmiaka” do udziału w tej akcji zaproszona została ekipa SPR oraz wolontariusze naszej szkoły (pod opieką pani Katarzyny Polak). Do Warszawy pojechało w sumie 86 osób  Już na miejscu okazało się, że nie tylko młodzież zaangażowana jest w to przedsięwzięcie. Wśród bijących rekord nie zabrakło znanych sportowców. I tak piłkę ręczną reprezentował Mariusz Jurasik, siatkówkę Paweł Zagumny i Andrzej Wrona, lekkoatletykę kulomiot Tomasz Majewski i tyczkarka Monika Pyrek.
Jak donoszą media rekord został pobity. Już niedługo relacja z tego wydarzenia w IV TV.

Zapraszamy do galerii.

Niecodzienne spotkanie z Mrożkiem
27/11

img_703121. listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć w olkuskim MDK jednoaktówkę Sławomira Mrożka pt. Serenada. To jeden z mniej znanych utworów pisarza, ale bez wątpienia godny uwagi.
Spektakl wystawił Teatr Prima Aprilis. W jego składzie grają zawodowi aktorzy, studenci szkół artystycznych oraz amatorzy, których pasją jest teatr.
Sztukę reżyserował Piotr Wojdyło (absolwent IV LO). W role bohaterów wcielili się: Anna Lach (kura), Joanna Ledeman – uczennica klasy trzeciej IV LO (kura), Katarzyna Cebula (kura), Karol Krzystanek (lis), Adrian Tatrocki (kogut).

Było śmiesznie… Było strasznie… Było aktualnie… Jak przystało na Mrożka… Każdy, kto zastanawia się nad naturą człowieka i świata, znalazł w Serenadzie ciekawy przykład do przemyśleń.
Liczymy na kolejne spotkanie!

Ze studentami po niemiecku
26/11

usW ramach podpisanego porozumienia o współpracy między IV LO a Instytutem Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego grupa naszych uczniów cyklicznie uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez wykładowców akademickich.
Wyjątkowość tych spotkań polega na tym, że młodzież dołącza do grupy studentów i wspólnie z nimi realizuje wybrane tematy z programu studiów germanistycznych. Interesująca forma zajęć sprawia, że cieszą się one coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży.
Koordynatorem projektu jest nauczycielka języka niemieckiego i absolwentka Uniwersytetu Śląskiego Monika Karczewska.

Zajęcia z fizyki w formule on-line
20/11

10867189_1606667479556586_1114697504_nUczniowie klasy 2f (matematyczno – fizycznej), od października biorą udział w zajęciach w formule on-line prowadzonych przez pracowników naukowych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zajęcia odbywają się w pracowni wyposażonej w sprzęt umożliwiający prowadzenie telekonferencji. Do prowadzenia zajęć zostały zakupione pomoce dydaktyczne.

Projekt realizowany w IV LO w Olkuszu, które jako jedno z pierwszych mogło skorzystać z tego nowoczesnego rodzaju wsparcia, biorąc udział w projekcie pilotażowym realizowanym w ramach PO KL poddziałanie 9.1.2.

Harmonogram i tematyka zajęć on-line z fizyki w 2016 r. w ramach projektu pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna-nowy model nauczania”:

czytaj więcej »

Dzień Kultury Brytyjskiej… nie tylko na poważnie
18/11

img_0308Pragnąc zachęcić uczniów do nauki języka angielskiego, 17 listopada nauczyciele naszego liceum zorganizowali Dzień Kultury Brytyjskiej. Do naszej szkoły została zaproszona pani dr Anna Drzazga z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, która wygłosiła wykład na temat „Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, jakie jest naprawdę? Czego nie wiemy?”.
Kolejnym punktem tego dnia był konkurs na najlepsze przebranie. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 1 i 2, których zadaniem było jak najlepiej wcielić się w wylosowaną wcześniej wybraną postać z kultury i historii Wielkiej Brytanii. Wszyscy biorący udział w konkursie byli gorąco oklaskiwani przez swoich kolegów, a jury najbardziej spodobał się uczeń klasy 1d, który świetnie naśladował Freddiego Mercury. Zapraszamy do galerii. czytaj więcej »

Święto Niepodległości
14/11

dsc09837Kształtowanie postaw patriotycznych, umacnianie tożsamości narodowej oraz rozwijanie wiedzy historycznej i wiedzy związanej z regionem przyświecało obchodom Święta Niepodległości w naszej szkole. Miały one różnorodny charakter:
• Debata oksfordzka – przeprowadzona w dniu 10 listopada 2016. Teza debaty brzmiała: „Społeczeństwo Polskie bardziej przyczyniło się do odzyskania niepodległości w 1918 roku niż politycy. Po trwającej ponad 1,5 godziny wymianie argumentów przyszedł czas na dokonanie oceny dyskusji. Dokonywała ją publiczność oraz zespół ekspertów pan Janusz Popiołek, Karol Szotek i Michał Masłowski. Ocenie podlegały: poziom merytoryczny wypowiedzi, sposób argumentacji oraz ich styl. W głosowaniu publiczności zespół reprezentujący klasę 2a nieznacznie, bo 59 do 57 głosów, uległ drużynie klasy 3a. Natomiast w ocenie ekspertów zapadł wynik remisowy. W uzasadnieniu pan Janusz Popiołek podkreślił wysoki poziom argumentacji i przygotowania obu stron oraz trudność w rozstrzygnięciu tego sporu.
img_1029• Rajd Niepodległościowy z Jaroszowca do Bydlina, gdzie po wysłuchaniu przygotowanych przez uczniów informacji o Marszałku Piłsudskim i jego wkładzie w odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku, uczniowie zapalili znicze na grobach polskich legionistów. Podczas pieszej wędrówki, podziwiając piękno naszego regionu, młodzież nie zapomniała o powstańcach styczniowych, którym w Golczowicach oddała hołd. Zapraszamy do galerii.

czytaj więcej »Główni administratorzy: Dariusz Atzberger, Dominik Wąs, Dominik Linkowski

Oficjalna strona IV LO w Olkuszu. Copyright © 2011-2014

WordPress & Panel Administracyjny

Wykonanie i kodowanie szablonu : Maciej Ziółko

Strona wykorzystuje pliki Cookies :)

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Więcej informacji w Polityka plików Cookies :)

logos

Facebook