?
logo

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

godlo

IV lo

18 29.03

STUDNIÓWKA 2018

Marzec 28th, 2017 Komitet studniówkowy (obecne klasy 2) prosi o dokonywanie wpłat na studniówkę 2018 r. na poniższy numer konta bankowego: 96 84500005 0050 0555 8258 0002   Jednocześnie informujemy, że najbliższe spotkanie rodziców w sprawie przyszłorocznej studniówki odbędzie się 10 kwietnia o godz. 16.30 w sali nr 2.

Ula nagrodzona!

Marzec 28th, 2017

27. marca w Krakowie miała miejsce niezwykle miła dla nas uroczystość. Z rąk pani Minister Edukacji Anny Zalewskiej, za prezentację książki Rafała Dębskiego „Światło cieni” w XV ogólnopolskiej edycji konkursu Literacka Nagroda "Pawiego Pióra", wyróżnienie odebrała uczennica klasy II b Urszula Wadas.

Gościem specjalnym był pan Jakub Kornhauser, poeta, tłumacz, krytyk literacki i literaturoznawca.

Uli oraz opiekunce pani Joannie Łakomiec serdecznie gratulujemy.

Patryk Chmura – finalista Olimpiady Teologii Katolickiej

Marzec 28th, 2017

Patryk Chmura - uczeń klasy 2a brał udział w zawodach III stopnia XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej - Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca - przeprowadzonej w dniach 23 - 25 marca 2017r. w Lublinie i uzyskał tytuł FINALISTY.

Gratulujemy Patrykowi i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem Patryka jest pani Małgorzata Bryzik  

State Street Bank – Pracodawca w szkole!

Marzec 28th, 2017

24 marca uczniowie klas maturalnych zostali zaproszeni na dzień otwarty do siedziby amerykańskiego banku State Street Bank Polska w Krakowie. Jest  to wiodący dostawca usług finansowych dla inwestorów instytucjonalnych, obecnie działający na całym świecie. W Polsce zatrudnia  już ponad 3000 pracowników, którzy dostarczają usługi z zakresu księgowości funduszy inwestycyjnych, wyceny czy sprawozdawczości finansowej. Uczniowie mieli możliwość dowiedzenia się na czym polega praca w korporacji. Managerowie zaprezentowali swoje historie i radzili maturzystom jak pokierować swoją karierą, aby osiągnąć sukces. Bardzo wartościowe okazały się warsztaty przygotowujące do pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej, a zdobytą wiedzę można było wykorzystać podczas próbnej rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez profesjonalnych rekruterów w języku angielskim i polskim.

Kto wie, może w przyszłości skorzystają z programu stażów i praktyk oferowanych przez bank?

Dzień upłynął w miłej i twórczej atmosferze.

Hrabia Drakula a ekologia?

Marzec 28th, 2017

Uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci obejrzeli spektakl angielskiego teatru TNT Theatre Britain. Tym razem było to przedstawienie pt. „Dracula and the eco warrior”, które odbyło się 22 marca w Chorzowskim Centrum Kultury. Akcja sztuki opartej na powieści Brama Stokera pt. „Dracula” przeniesiona została do świata współczesnego. Mroczny hrabia  mieszka w drapaczu chmur i oprócz delektowania się ludzką krwią dąży do przejęcia złóż ropy.  Jednak na drodze sławnego wampira stają nieustraszeni ekolodzy…

I znów udało nam się połączyć naukę języka angielskiego z dobrą zabawą. Czekamy na kolejne występy tej grupy teatralnej!

Zdalny wykład – Fizyka Cząstek Elementarnych

Marzec 22nd, 2017

21 marca klasa 2f (matematyczno-fizyczna) brała udział w wykładzie dotyczącym Fizyki Cząstek Elementarnych – zajęcia prowadzone są w ramach wirtualnych kół naukowych w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna. Zdalne wykłady prowadzą pracownicy naukowi Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH.

Warsztaty Fizyki Cząstek Elementarnych

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Marzec 17th, 2017

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się 27.03.2017(poniedziałek) o godz. 16.30. 

Porządek spotkania:
  • 16.00 - 16.30 - zebranie delegatów klas do Rady Rodziców
  • 16.30 – 17.00 –spotkania wychowawców klas z rodzicami
  • 17.00 – 18.00 – spotkania indywidualne rodziców z nauczycielami - dyżury wszystkich nauczycieli w wyznaczonych salach
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Festiwal Robotyczny – potrójny sukces Michała

Marzec 10th, 2017

Kolejna edycja festiwalu „Mikrobot 2017" odbyła się 4-5 marca w V LO w Krakowie. W czasie festiwalu przewidziano wiele interesujących wykładów i warsztatów, poprzedzonych zmaganiami konstruktorów robotów.

Michał Furmański – uczeń klasy 1f (matematyczno – fizycznej) trzy razy był najlepszy – w kategoriach Open miniSumo i Lego LineFollower (dwa roboty), natomiast w kategorii Lego Sumo zajął II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zajęcia z fizyki na AGH – Małopolska Chmura Edukacyjna

Marzec 8th, 2017

7 marca uczniowie klasy 2f (matematyczno-fizycznej) uczestniczyli w zajęciach z fizyki na AGH. Temat zajęć: Obserwacja zmian klimatu planet. Zajęcia on-line z fizyki w drugim okresie roku szkolnego 2016/2017, dotyczą następującej tematyki: obrazowanie medyczne, cztery żywioły – ziemia, powietrze, woda i ogień, naj… w fizyce oraz dźwięki wokół nas.

Kolejny wyjazd na uczelnię zaplanowano na 4 kwietnia.

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów.”

Marzec 7th, 2017

Z okazji 8.Marca wszystkim Paniom naszego liceum – Nauczycielkom, Uczennicom, Paniom z administracji i obsługi życzymy spokoju, ale z odrobiną szaleństwa, radości, ale z umiarem, uśmiechu bez ograniczeń i miłości ponad wszystko.

Samorząd Uczniowski