INFORMACJE

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza,
że IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

lokalizacja iv lo

Dojazd Samochodem:
K.K. Wielkiego -> Polna -> Polna/Korczaka -> parking przy szatni

K.K. Wielkiego -> parking przy wejściu głównym szkoły, naprzeciwko sklepu LAS


Dojazd Komunikacją Miejską »
kontakt
ul. Korczaka 7
32-300 Olkusz

tel. 0 32 754 60 35
fax 0 32 641 30 38


e-mail:
4lo@wp.pl

matura
matura
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu tegorocznej matury, dostępne są na tablicach ogłoszeń umieszczonych na korytarzu przy sekretariacie!


przejdź na stronę OKE »

rekrutacja

Drogi gimnazjalisto!

razdwatrzy

Czekamy na Ciebie w IV LO. Przyjdź, zobacz i wybierz klasę dla Siebie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką prezentację profili przyszłorocznych klas pierwszych, będziesz mógł również zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z opiniami uczniów i poznać atmosferę, jaka tu panuje.

dowiedz się więcej »

Olimpijski sukces Oli
15/04

Ola-Dziubdziela poprawione2Z ogromną satysfakcją informujemy, że uczennica klasy 2a Aleksandra Dziubdziela została finalistką etapu centralnego XLIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który odbył się w dn. 9-12. kwietnia 2014 r. w Warszawie. Uzyskanie tytułu finalisty jest równoznaczne z uzyskaniem maksymalnego wyniku z egzaminu maturalnego z języka polskiego (100%).
Oli oraz jej opiekunce pani Barbarze Krawczyk serdecznie gratulujemy.

NASI W TELEWIZJI
14/04

zdj 3W piątek 11 kwietnia 2014 grupa dziennikarska uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. To już kolejne warsztaty, w których uczniowie naszej szkoły w praktyce mogli spróbować się w roli dziennikarzy i realizatorów programów w telewizyjnym studiu. Wyjazd przygotowała oraz zorganizowała pani  Agata Majta – nauczyciel języka polskiego.

Warsztaty z genetyki

zdj3zdj 47 kwietnia 2014 roku klasa 1e biologiczno-chemiczna brała udział w warsztatach genetycznych na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Wyjazd zorganizowała pani Beata Czeladzka –  nauczyciel biologii.

 

Czy warto mieć P(e)H(a)?

DSC_0672po obrobce9 IV 2014 r. uczniowie klas drugich z rozszerzoną geografią pod opieką pani Anny Kuli mogli uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zajęcia odbywały się metodą ćwiczeń laboratoryjnych w świetnie zorganizowanych pracowniach a prowadzone były przez pracowników dydaktycznych UJ.
Jedna z grup młodych geografów na warsztatach geomorfologicznych zastanawiała się Do czego służą słoje? natomiast druga badała na warsztatach hydrologicznych Co siedzi w kropli wody?
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi metodami prowadzenia badań a nawet sami je wykonywać. Po dokonaniu analiz chemicznych dowiedzieliśmy się np. że woda z kranu jest zdatna do spożycia i ma lepsze własności niż badane próbki niektórych wód „mineralnych”.
Młodzież wróciła z zajęć bardzo zadowolona i już czeka na następne warsztaty.
Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zaprasza maturzystów na POWTÓRKOWĄ NOC Z GEOGRAFII. Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie internetowej: http://www.geo.uj.edu.pl/zaklady/zgf/matura.

Zapraszamy do galerii.

Relacja filmowa z debaty w IV LO!
10/04

SEJMIKPrzed dwoma tygodniami w IV LO w Olkuszu, w ramach projektu Sejm Dzieci i Młodzieży, odbyła się debata na temat aktywności społecznej młodzieży. Jak już pisaliśmy, do grona dyskutantów zostali zaproszeni: europosłanka Róża Thun, posłanka Lidia Gądek oraz wicestarosta olkuski Paweł Piasny. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji video z tego wydarzenia, przygotowanej przez redakcję „Serwisu Jurajskiego”

(UWAGA! Materiał filmowy rozpoczyna reklama pewnej instytucji):  https://www.youtube.com/watch?v=lntGbFyDR6o oraz fotorelację portalu Olkuszanin.pl:  http://www.olkuszanin.pl/galeria/fotorelacje2014/event/140325_debata_o_aktywnosci_spolecznej_mlodzieży

UWAGA MATURZYŚCI!
09/04

Wszyscy uczniowie klas trzecich proszeni są o kontakt z biblioteką w celu wyjaśnienia zaległości. Jednocześnie przypominamy, że ostateczny termin zwrotu książek upływa 23. kwietnia 2014 r.

KOLEJNY OLIMPIJSKI SUKCES UCZNIA IV LO!
08/04

KonradW dniach 4-6 kwietnia 2014 roku w Gdańsku, odbył się  finał XL Olimpiady Historycznej, w którym wziął udział Konrad Kulig uczeń klasy 2a  (opiekunem naukowym jest pan Janusz Popiołek).  Konrad  zdobył tytuł FINALISTY! Jest to równoznaczne z uzyskanie 100% na egzaminie maturalnym z historii.

Gratulujemy Konradowi kolejnego sukcesu!!!

Mamy LAUREATÓW w XX Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie „Fizyka a ekologia”!

IMG_0624 - KopiaKonkurs „Fizyka a ekologia” w pierwszym etapie polega na weryfikacji nadesłanych przez uczniów naukowych prac badawczych. Z prac zgłoszonych z całej Polski, jury wybrało do finału 19, wśród których znalazły się aż dwie z IV LO: „Ekologiczne aspekty stosowania biopaliw” Kariny Mazurkiewicz oraz „Potrzeba rozwoju energetyki jądrowej w Polsce” Kamili Piętki i Kamili Czerniak.

czytaj więcej »

IV miejsce IV LO w finale V Ogólnopolskiego Konkursu „ Z energetyką w przyszłość”

IMG_0626 - Kopia14. marca 2014r. miał miejsce finał V Ogólnopolskiego Konkursu „ Z energetyką w przyszłość”, nad którym patronat merytoryczny objęła Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W konkursie wzięło udział 306 uczniów z 59 szkół, z 9 województw. Po wcześniejszych zmaganiach na niższych szczeblach, do finału tego konkursu zakwalifikowano pięć drużyn, wśród których znalazła się reprezentacja naszego Liceum.

Olkuską „Czwórkę” reprezentowały Kamila Piętka i Kamila Czerniak z klasy o profilu matematyczno – fizycznym, przygotowywane przez  mgr Katarzynę Stochel. Dziewczęta walczyły o główną nagrodę – „wycieczkę do Brukseli” ufundowaną przez Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego profesora Jerzego Buzka. czytaj więcej »

Finał Konkursu PANGEA
02/04

CAM00496Z przyjemnością informujemy, iż 4 uczniów naszego liceum zostało finalistami Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA, który odbył się 28 marca w Vistula Uniwersity w Warszawie.

W finale udział wzięli: Mateusz Ambrożkiewicz 1c, Paweł Szeląg 2c, Maciej Mirek 2c, Kamil Molęda 3f.

Naszym finalistom i opiekunowi pani Agnieszce Koniecznej serdecznie gratulujemy – czy znajdą się w gronie laureatów dowiemy się 14. kwietnia.

Główni administratorzy: Piotr Papaj, Adam Głąb

Administratorzy:Dariusz Atzberger, Wojciech Kula, Aleksandra Powaga, Przemysław Karoń

Oficjalna strona IV LO w Olkuszu. Copyright © 2011-2012

WordPress & Panel Administracyjny

Wykonanie i kodowanie szablonu : Maciej "Dersime" Ziółko

logos

Facebook