IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu
INFORMACJE

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza,
że IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

lokalizacja iv lo

Dojazd Samochodem:
K.K. Wielkiego -> Polna -> Polna/Korczaka -> parking przy szatni

K.K. Wielkiego -> parking przy wejściu głównym szkoły, naprzeciwko sklepu LAS


Dojazd Komunikacją Miejską »
kontakt
ul. Korczaka 7
32-300 Olkusz

tel. 0 32 754 60 35
fax 0 32 641 30 38


e-mail:
4lo@wp.pl

matura
matura
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu tegorocznej matury, dostępne są na tablicach ogłoszeń umieszczonych na korytarzu przy sekretariacie!


przejdź na stronę OKE »

rekrutacja

Drogi gimnazjalisto!

razdwatrzy

Czekamy na Ciebie w IV LO. Przyjdź, zobacz i wybierz klasę dla Siebie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką prezentację profili przyszłorocznych klas pierwszych, będziesz mógł również zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z opiniami uczniów i poznać atmosferę, jaka tu panuje.

dowiedz się więcej »

Potrójny sukces w Warszawie!
26/04

olimpijczycyZ wielką przyjemnością i satysfakcją informujemy, że trójka naszych uczniów – Aleksandra Dziubdziela (3a), Milena Ochenduszko (3d) oraz Radosław Mól (3a) – zostali finalistami etapu centralnego XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który odbył się w Warszawie w dn. 15.04-18.04.2015r. Ola i Radek to podopieczni pani mgr Barbary Krawczyk, natomiast Milenę do olimpijskich zmagań przygotowała pani mgr Wanda Cieślik.
Serdeczne gratulacje i wielkie brawa zarówno dla zwycięzców, jak i opiekunów.

Dzień Geografa – z wizytą na UJ
24/04

20150423_111254W dniu 23. kwietnia 2015 r. jak co roku uczniowie klas geograficznych uczestniczyli w Dniu Geografa w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Święto trwało od rana. Na początek— warsztaty meteorologiczne Bądź gotowy na wszystko! Meteorologiczne aspekty planowania wycieczki.” Powtórzyliśmy wszystkie możliwe ekstremalne zjawiska atmosferyczne, jak je prognozować, przewidywać, ale przede wszystkim, jak należy się zachować, aby z wyprawy wrócić w dobrym zdrowiu. Na zakończenie – wyjście do stacji meteorologicznej na dach budynku Wydziału i rozpoznawanie chmur.

czytaj więcej »

W wiosennym nastroju
16/04

IMG_0928Dzisiejszym karaoke powróciliśmy do  chlubnych tradycji „rozśpiewanych czwartków” i „roztańczonych piątków”. Mamy nadzieję, że taki sposób spędzania długiej przerwy wszystkim przypadnie do gustu. Sympatyków innych gatunków muzyki prosimy o kontakt z przewodniczącą SU w celu zagospodarowania długich przerw  pozostałych dni tygodnia.

Do zobaczenia jutro na przewiązce podczas długiej przerwy.

Zapraszamy do Galerii

Ukierunkowani na zdrowie
10/04

11149069_831491603592820_648116119_n

W ramach Międzynarodowego Dnia Zdrowia SU, a konkretnie klasa 1c zorganizowała 9. kwietnia konkurs o zdrowiu. Wzięło w nim udział dziewięć kilkuosobowych drużyn z I i II klas naszego liceum. Zawodnicy musieli się zmierzyć z trzema konkurencjami: testem wiedzy o zdrowiu i sporcie, obieraniem marchewki na czas oraz rozpoznawaniem smaków warzyw i owoców. Podczas konkursu wszystkim towarzyszył dobry nastrój oraz uśmiech na twarzy. Zwyciężyła drużyna z klasy 2c, drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 1a, a trzecie z klasy 1f. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

Sukces w konkursie „Fizyka a ekologia”

ekollogo_sXXI Ogólnopolski Konkurs na Pracę „Fizyka a ekologia” zakończył się sukcesem dla uczennic IV LO – Aleksandra Powaga została LAUREATKĄ konkursu. Ola pisała pracę na temat „Zagrożenia hałasem dla człowieka i środowiska.” (współautorem pracy jest Szczepan Nowak – uczeń ZS nr 3 w Olkuszu). Jagoda Bielat i Karina Mazurkiewicz otrzymały WYRÓŻNIENIE za pracę „Klimatyczne zjawiska ekstremalne w ostatnim tysiącleciu.”

Opiekunem prac jest nauczyciel fizyki, pani Katarzyna Stochel.

„Czwórka” przyjacielem lasu
09/04

przyjaciel lasuDnia 26. marca 2015 r. w Gimnazjum Nr 4 w Wolbromiu odbyły się powiatowe eliminacje do V edycji Międzynarodowego Konkursu „YPEF – Młodzież w lasach Europy” pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Test składał się z 50 pytań w języku angielskim np. 1.Which industry is the second biggest user  of wood resources in the EU?, 2. The upper boundary of the beech forest in Albania rises from the north to the south to which altitudes (above sea level)?

Olkuskie szkoły były reprezentowane przez dwie drużyny – uczennice z II LO w Olkuszu i uczennice naszego liceum, pozostałe drużyny to  uczniowie z gimnazjów powiatu olkuskiego. Najlepiej rozwiązała test drużyna IV LO w składzie: Kamila Kownacka-Krawczyk, Katarzyna Liszka i Agata Chojowska z Ib, deklasując pozostałych uczestników. Uczennice pracowały pod opieką pani mgr Anny Kuli i pani mgr Iwony Starzyckiej.

Mamy nadzieję, że spotkamy się ze zwycięskimi drużynami z innych rejonów Polski na finale w Rumunii.

Nasi w Finałach Mistrzostw Polski!
31/03

naglowek_debaty2W eliminacjach Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu drużyna z IV LO w zachwycającym stylu gromiąc wszystkich przeciwników i odnosząc cztery zwycięstwa, zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie, uzyskując awans do Wielkiego Finału, który odbędzie się 14 i 15 kwietnia podczas Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

W tegorocznej rywalizacji MPDO uczestniczą 72 drużyny szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Drużyna IV LO w Olkuszu występuje w tradycyjnym składzie: Maria Kajda, Aleksandra Pałka, Jakub Chochół, Mikołaj Kluczewski. czytaj więcej »

Z wizytą w Belgii
30/03

BelgiaW dniach 14.03-21.03 br. 14 uczniów naszej szkoły wzięło udział w tygodniu europejskim ” SDC European projects ” w Geel w Belgii. W projekt zaangażowani byli także Włosi, Hiszpanie, Niemcy oraz Portugalczycy. Sobotę i niedzielę uczniowie spędzili z rodzinami. W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie European Week 2015 w Leonardo, będące okazją do zaprezentowania kultury swoich krajów. Dla studentów z wymiany zostały zaplanowane warsztaty językowe. Uczestnicy tych zajęć próbowali wzajemnie nauczyć się podstaw swoich rodzimych języków. czytaj więcej »

O młodzieży nie tylko z młodzieżą
27/03

debata26. marca  nasze liceum miało przyjemność gościć grono ekspertów zaangażowanych w aktywizację młodych ludzi.  Spośród zaproszonych pojawiło się dziesięć osób najmocniej zainteresowanych kwestią przestrzeni, jakiej potrzebuje młodzież. Zapraszając do debaty znamienitych gości, organizatorki Milena Ochenduszko i Sylwia Mstowska w ten sposób wypełniły warunek konieczny do udziału w XXI  Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Wśród debatujących znaleźli się: Posłanka na Sejm RP Lidia Gądek, Poseł na Sejm RP Robert Maciaszek, Starosta Powiatu Olkuskiego Paweł Piasny, Wiceburmistrz Olkusza dr Włodzimierz Łysoń, pracownicy Instytutu Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – dr Radosław Marzęcki oraz dr Łukasz Stach, a także osoby blisko współpracujące z naszą szkołą: Wojciech Kowalski – Prezes Stowarzyszenia „Po prostu działaj”, Andrzej Wiekiera – Lider projektu „Rowerowy Olkusz”, Michał Tuszyński – Sikora – Prezes Instytutu Aktywizacji Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Konrad Kulig – Wiceprezes Klubu Historycznego im. AK w Olkuszu.

czytaj więcej »

Wyróżnienia dla najlepszych
26/03

nagrodyW dniu 23 marca, podczas uroczystej gali w ZS nr 3 zostały wręczone nagrody najlepszych sportowców, opiekunów i trenerów oraz dla laureatów i finalistów konkursów, turniejów, olimpiad przedmiotowych, konkursów artystycznych, literackich oraz ich opiekunów z powiatu Olkuskiego za rok 2014.

Wśród nagrodzonych byli uczniowie i ich opiekunowie z IV LO: czytaj więcej »Główni administratorzy: Dariusz Atzberger, Piotr Papaj, Adam Głąb

Oficjalna strona IV LO w Olkuszu. Copyright © 2011-2014

WordPress & Panel Administracyjny

Wykonanie i kodowanie szablonu : Maciej Ziółko

logos

Facebook