IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu
INFORMACJE

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza,
że IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

lokalizacja iv lo

Dojazd Samochodem:
K.K. Wielkiego -> Polna -> Polna/Korczaka -> parking przy szatni

K.K. Wielkiego -> parking przy wejściu głównym szkoły, naprzeciwko sklepu LAS


Dojazd Komunikacją Miejską »
kontakt
ul. Korczaka 7
32-300 Olkusz

tel. 0 32 754 60 35
fax 0 32 641 30 38


e-mail:
4lo@wp.pl

matura
matura
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu tegorocznej matury, dostępne są na tablicach ogłoszeń umieszczonych na korytarzu przy sekretariacie!


przejdź na stronę OKE »

rekrutacja

Drogi gimnazjalisto!

razdwatrzy

Czekamy na Ciebie w IV LO. Przyjdź, zobacz i wybierz klasę dla Siebie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką prezentację profili przyszłorocznych klas pierwszych, będziesz mógł również zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z opiniami uczniów i poznać atmosferę, jaka tu panuje.

dowiedz się więcej »

Zapraszamy na Święto Cykliczne
25/06

1533905_787069544723542_3458286198527623407_n

Świadectwa maturalne

teczka-na-swiadectwoRozdanie świadectw maturalnych – 30 czerwca (wtorek) od  godz. 8,30 – czytelnia.

Zapraszamy.

Zakończenie roku szkolnego
23/06

wakacje_napi

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 26 czerwca (piątek) o godz. 9.30.

 

Z dziennikarskim certyfikatem

IMG_20150616_134214W tym roku szkolnym  zajęcia z dziennikarstwa miały charakter międzyoddziałowy.  Uczniowie z klas o różnych profilach uczestniczyli w warsztatach na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jedni szukali potwierdzenia swoich zainteresowań i talentu, inni inspiracji. Każdy z uczestników dostał szansę, by jego oczekiwania spełniły się.

Udział w  pełnym cyklu zajęć zadeklarowało 42 uczniów. Wszyscy spełnili stawiane przed nimi wymagania i otrzymali certyfikaty UJ potwierdzające uczestnictwo i zaangażowanie w projekcie z dziennikarstwa.

Zapraszamy do galerii

czytaj więcej »

Ola w gronie najlepszych
19/06

olaMiło nam poinformować, że podczas  „Gali najlepszych recytatorów” Aleksandra Pałka (2a) odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w eliminacjach powiatowych 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii „Poezja śpiewana”. Uczennica wykonała utwór „Zagraj Antoś tango”, a akompaniował jej na akordeonie Konrad Kulig (3a).

Opiekunem Oli jest pani Joanna Łakomiec.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Warsztaty terenowe dla nauczycieli geografii

IMG_20150617_165415

Słyszałem i zapomniałem

Widziałem i zapamiętałem

Zrobiłem i zrozumiałem” (Konfucjusz)

Wiedzę przyrodniczą można przekazać podczas zajęć klasowo-lekcyjnych. Jednak to zajęcia w terenie stanowią dla uczniów najbardziej atrakcyjną formę nauczania-uczenia się.

Zajęcia terenowe zajmują ważne miejsce w nowoczesnym systemie kształcenia w IV Liceum Ogólnokształcącym. Są bogatym źródłem wiedzy o świecie, a więc niezbędnym elementem w nauczaniu geografii i przyrody. Dzięki nim uczniowie w sposób aktywny zdobywają nowe informacje o otaczającej ich rzeczywistości.

Warsztaty terenowe odbywają się cyklicznie: październik Mirów – Bobolice, kwiecień Kraków, czerwiec Olkusz. Uczestniczą w nich aktywnie uczniowie klas realizujący geografię na poziomie rozszerzonym.

W tym roku zajęcia odbywają się dwutorowo, warsztaty dla uczniów i warsztaty dla nauczycieli.

Zapraszamy do galerii 

czytaj więcej »

Konkurs „Mogę Więcej” rozstrzygnięty
18/06

IMG_1072Dzisiaj,  19. czerwca uczennicom Gimnazjum Nr 2 w Olkuszu Karolinie Porębskiej i Gabrieli Bień zostały wręczone  nagrody w I Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym „Mogę Więcej” .
Opiekunem uczennic jest pani Beata Szyguła.
Karolinie i Gabrysi serdecznie gratulujemy.

Stypendia pomostowe dla najlepszych maturzystów
17/06

stypendia_pomostoweZarząd Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser” w Olkuszu wraz z Polsko – Amerykańską Fundacją Wolności, Narodowym Bankiem Polskim, Fundacją PZU, Fundacją Wspomagania Wsi współfinansuje stypendia pomostowe dla najlepszych tegorocznych maturzystów.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak ubiegać się o stypendium z programu „Pomost” na lata 2015/2016 oraz jakie musisz spełnić następujące warunki.
Uczeń IV LO finalistą konkursu „Barwy Wolontariatu”
16/06

Po raz czternasty poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu dla wolontariuszy „Barwy Wolontariatu”. Konkurs corocznie organizowany jest przez Sieci Centrów Wolontariatu w Polsce.

MarcinRóżnorodność obszarów społecznych, w których pracują wolontariusze, pojawiające się nowe role i funkcje, które mogą pełnić sprawiają, że wolontariat w naszym kraju od lat jest szalenie barwny. Tak było i w tym roku. Spośród kilkuset zgłoszeń na poziomie regionalnym, a następnie ogólnopolskim, kapituła wybrała 10 finalistów, którzy reprezentowali różne środowiska i na co dzień podejmują różnorodne typy wolontariatu.

Od roku 2007 uroczystości nieprzerwanie patronuje Prezydent Rzeczypospolitej. Tak było i w tym roku. Prezydent ponadto uhonorował wyróżnieniami wolontariuszy, którzy w jego oczach zyskali uznanie i szacunek za podejmowane działania społeczne.

Gala Wolontariatu zorganizowana została we współpracy z Fundacją Orange oraz Kancelarią Prezydenta

Finalistą konkursu został uczeń naszej szkoły – Marcin Cieślik – nominowany przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu. 

Gratulujemy!

http://www.rsm.olkusz.pl/aktualnosc/barwy-wolontariatu-2014-uroczysta-gala

Czy rozwiązali zagadkę Stonehenge?
11/06

IMG_3720W dniu 28.05.2015 uczniowie naszej szkoły rozpoczęli niesamowitą wyprawę na daleką i tajemniczą ziemię Króla Artura, do Kornwalii. Choć zanim mogli oni rozkoszować się pięknem takich angielskich miejscowości, jak Cantenbury czy Salisbury, zwiedzili jeszcze belgijską Brukselę. Zawitali oni do Europarlamentu, Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej, Katedry św. Michała i św. Gudulii. Oczywiście obiad nie mógł się obejść bez belgijskiego specjału czyli typowych dla tego kraju frytek. Pierwszego dnia nasi uczniowie mieli też możliwość zobaczenia Gandawy, miasteczka zachwycającego swoimi renesansowymi zabudowaniami.

Zapraszamy do galerii 

czytaj więcej »Główni administratorzy: Dariusz Atzberger, Piotr Papaj, Adam Głąb

Oficjalna strona IV LO w Olkuszu. Copyright © 2011-2014

WordPress & Panel Administracyjny

Wykonanie i kodowanie szablonu : Maciej Ziółko

logos

Facebook