IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu
INFORMACJE

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza,
że IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

lokalizacja iv lo

Dojazd Samochodem:
K.K. Wielkiego -> Polna -> Polna/Korczaka -> parking przy szatni

K.K. Wielkiego -> parking przy wejściu głównym szkoły, naprzeciwko sklepu LAS


Dojazd Komunikacją Miejską »
kontakt
ul. Korczaka 7
32-300 Olkusz

tel. 0 32 754 60 35
fax 0 32 641 30 38


e-mail:
4lo@wp.pl

matura
matura
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu tegorocznej matury, dostępne są na tablicach ogłoszeń umieszczonych na korytarzu przy sekretariacie!


przejdź na stronę OKE »

rekrutacja

Drogi gimnazjalisto!

razdwatrzy

Czekamy na Ciebie w IV LO. Przyjdź, zobacz i wybierz klasę dla Siebie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką prezentację profili przyszłorocznych klas pierwszych, będziesz mógł również zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z opiniami uczniów i poznać atmosferę, jaka tu panuje.

dowiedz się więcej »

UWAGA GIMNAZJALIŚCI! ZMIANA TERMINU KONKURSU WIEDZY O KRAJACH…PROSIMY WEJŚĆ W INFORMACJE O KONKURSIE
26/02
UWAGA KONKURS
24/02

obraz-0348

Zapraszamy uczniów klas I i II naszego liceum do udziału
w I Międzyklasowym Konkursie o Tytuł „Master of English”, który odbędzie się 10. marca 2015r.
Informacje szczegółowe znajdują się w Regulaminie.

Tematyka do etapu ustnego znajduje się w regulaminie konkursu.

Regulamin Konkursu

Uwaga maturzyści!
17/02

rek-ihupDrodzy uczniowie… W sposób szczególny ceniąc sobie wieloletnią i wyjątkowo udaną współpracę naszej szkoły z Instytutem Historii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, zachęcamy wszystkich do zapoznania się z przygotowaną dla Was tegoroczną ofertą edukacyjną Instytutu.

Z firmą CISCO o przyszłości
12/02

150px-Cisco_logo.svgDnia 8. stycznia 2015 roku nasi uczniowie uczestniczyli w telekonferencji zorganizowanej przez firmę Cisco w związku z uroczystym otwarciem jej krakowskiego oddziału. Podczas telekonferencji (prowadzonej w języku angielskim) młodzież mogła dowiedzieć się na jakie kierunki warto postawić w dzisiejszych czasach oraz w jakie działy przemysłu inwestować, by zyskać ciekawą i dobrze płatną pracę. Na stream’ie firma zaprezentował kilka nowinek technologicznych nad którymi pracuje ( w programie OpenBerlin), takimi jak: uprawa roślin bez ingerencji człowieka, czy liczenie pasażerów i wysłanie odpowiedniej liczby autobusów przez system.

Cordis Nobilis – Szlachetne Serca
11/02

NAGRODA BURMISTRZA MIASTA I GMINY OLKUSZ

DLA OSÓB DZIAŁAJĄCYCH NA RZECZ DOBRA INNYCH

„CORDIS NOBILIS”

7 lutego 2015 roku (sobota), w sali widowiskowej olkuskiego MOK-u odbyła się gala, podczas której rozdano nagrody Cordis Nobilis. Kapituła konkursu za rok 2014 przyznała nagrody w pięciu kategoriach: „Organizacja”, „Filantrop”, „Wolontariusz”, „Nauczyciel” i „Osoba”.

Małgosia Bryzik cordisW kategorii Nauczyciel nagrodę otrzymała pani Małgorzata Bryzik – nauczycielka religii w IV LO.

Pani Małgorzata Bryzik w swoim życiu kieruje się maksymą: „Żyj po to, by dawać świadectwo człowieczeństwa ludziom i czasom. Żyjąc innymi, żyj dla innych”. Jako dobro najwyższe traktuje człowieka i jego sprawy. Jest pomysłodawcą i organizatorem akcji „Serce dla Serca”, kwestuje na rzecz krakowskiego hospicjum dla dzieci „Alma Spei”, organizuje zbiórki żywności dla potrzebujących rodzin, koordynuje działalność wolontariuszy na rzecz niewidomych i słabowidzących oraz pensjonariuszy domów opieki społecznej. Od 7 lat wspólnie z parafią św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu przygotowuje paczki mikołajkowe dla dzieci. Jest opiekunem wolontariuszy w IV LO.

Dagmara NazifiW kategorii Wolontariusz wyróżnienie otrzymała Dagmara Nazifi – uczennica klasy 3b IV LO. Nagrody Cordis Nobilis w kategorii „Wolontariusz”, trafiają do osób stawiających pierwsze kroki w pracy społecznej. Dagmara działa społecznie w Stowarzyszeniu Wszyscy Dla Wszystkich. Aktywnie uczestniczy w projekcie Lektorium realizowanym w Klubie „Przyjaźń” na osiedlu Pakuska. Tam pomaga uczniom szkół podstawowych i gimnazjów w nauce, dzięki czemu wielu uzyskało promocję do następnej klasy. Organizuje dla nich zakupy pomocy dydaktycznych, a także udostępnia własne. Aktywnie włącza się w akcje charytatywne, m. in. na rzecz rehabilitacji niepełnosprawnych. Czynnie uczestniczy w działalności szkolnego wolontariatu oraz w powstaniu spółdzielni uczniowskiej w olkuskim IV LO.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Podzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniem z gimnazjalistami
06/02

demokracja w szkoleWczoraj, 5. lutego 2015 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Samorządów Uczniowskich trzech olkuskich gimnazjów: I, II i III. Wzięli oni udział w decyzyjnych warsztatach samorządowych „Demokracja w szkole – współdecydowanie krok po kroku”, przygotowanych i prowadzonych przez ustępującą przewodniczącą SU w naszej szkole, Milenę Ochenduszko. Milena podzieliła się swoją wiedzą zdobytą podczas warsztatów samorządowych w Warszawie, wakacyjnej Szkoły Liderów oraz doświadczeniem nabytym w trakcie dwuletniej kadencji przewodniczącej SU.

Podczas tych warsztatów gimnazjalistom zaprezentowano metody wzmacniające mechanizmy demokratyczne w szkole. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas zajęć pomoże młodszym kolegom partycypować we współdecydowaniu o sprawach, które ich dotyczą.

Z reakcji uczestników wynika, że zabawy i gry integracyjne, które im zaproponowaliśmy odniosły zamierzony skutek – włączyli się bardzo aktywnie do pracy i czuli się u nas dobrze  i swobodnie.

Zebranie z Rodzicami
22/01

spotkanie-z-rodzicamiZebranie z Rodzicami odbędzie się 28 stycznia 2015r. (środa) o godz. 16.00

Zapraszamy.

UWAGA!!!

SPOTKANIE DLA KLASY 2B  i 3C ODBĘDZIE SIĘ W INNYM TERMINIE.

KONKURS LITERACKI DLA GIMNAZJALISTÓW ROZSTRZSYGNIĘTY!

krzysztof (Kopiowanie)W konkursie na Interpretację Wiersza K.K.Baczyńskiego pt. Słowa do deszczu nagrodzono następujących gimnazjalistów:

I miejsceAleksandra Macek, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach,

II miejsceRoksana Walnik, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach,

III miejsceEmilia Kluczewska, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Olkuszu.

Wyróżnienia:

Izabela Seweryn, Gimnazjum nr 4 im. C. K. Norwida w Olkuszu,

Urszula Wadas, Gimnazjum nr 4 im. C. K. Norwida w Olkuszu,

Marcin Kubański, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach.

Wszystkim nagrodzonym i ich opiekunom gratulujemy.

Wręczenie pamiątkowych dyplomów nagród książkowych nastąpi w dniu Święta Szkoły, które odbędzie się 30. stycznia o godzinie 11:00 w IV LO im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu.

Wybraliśmy nowe władze SU

samorzad2W środę 21. stycznia w godzinach od 8.00 do 12.00 odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W szranki stanęło 9 kandydatów z pierwszych i drugich klas.

Najwięcej spośród 454 oddanych głosów zdobyła Wiktoria Twardowska (klasa 2a – 101 głosów, co stanowi 22,25% oddanych głosów). Tym samym została Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. W pracy SU pomagać jej będą: wiceprzewodniczący Michał Gruca (klasa 2b – 73 głosy, 16,08%), sekretarz – Jagoda Madej (klasa 1e – 71 głosów, 15,64%) oraz Aleksandra Bigaj (klasa 1f – 68 głosów, 14,98%). Pozostali kandydaci uzyskali łącznie 127 głosów, a 14 głosów było nieważnych.

Ustępującym władzom Samorządu serdecznie dziękujemy za współpracę, a nowo wybranym
gratulujemy oraz życzymy wielu sukcesów!Główni administratorzy: Piotr Papaj, Adam Głąb

Administratorzy:Dariusz Atzberger, Wojciech Kula, Aleksandra Powaga, Przemysław Karoń

Oficjalna strona IV LO w Olkuszu. Copyright © 2011-2014

WordPress & Panel Administracyjny

Wykonanie i kodowanie szablonu : Maciej Ziółko

logos

Facebook