?
logo

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

godlo

IV lo

22 7.06

Gratulacje dla Piotra

1 kwietnia, 2020

4 marca w budynku Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu odbył się etap diecezjalny XXX Olimpiady Teologii Katolickiej "Dumni z Ewangelii i Polski" dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Miło nam poinformować, że jednym z trzech finalistów został Piotr Jaszczyk, uczeń klasy 2a. Piotr zajął drugie miejsce i automatycznie został finalistą ogólnopolskiej OTK. Z powodu epidemii o tytuł laureata będzie ubiegał się po wakacjach.

UWAGA!

26 marca, 2020

Z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informujemy, że w okresie od 25  marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. wprowadza się obowiązek ograniczenia do minimum bezpośrednich kontaktów pracowników. Szkoła będzie zamknięta do bezpośredniej obsługi osób z zewnątrz. Kontakt osobisty będzie możliwy w szczególnie uzasadnionych przypadkach wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub e-mail(nr tel. 327546035; e-mail: 4lo@wp.pl).  Zachęcamy do korzystania z możliwości załatwiania spraw drogą elektroniczną. Prosimy o kontakt wyłącznie w sprawach bardzo pilnych. Rodziców i uczniów zachęcamy do kontaktu z nauczycielami poprzez dziennik elektroniczny.

Prosimy o wyrozumiałość.

Gra miejska w języku niemieckim „ Hurra, Hurra der Frühling ist schon da” odwołana !!!

24 marca, 2020

Szanowni Uczniowie Szkół Podstawowych!!!
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2 organizatorzy mając na uwadze WASZE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO postanowili odwołać GRĘ MIEJSKĄ W JĘZYKU NIEMIECKIM W DNIU 1.04.2020.

Porady … Przeczytaj.

24 marca, 2020

Jak skutecznie uczyć się w domu?

Jak poradzić sobie z lękiem w czasie epidemii?

Nie wychodź z domu, zadzwoń …

18 marca, 2020

Ważne numery telefonów.

Organizacja pracy IV LO w okresie od 16-25 marca br.

14 marca, 2020

Z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informujemy, że w okresie 16 – 25 marca br. szkoła będzie otwarta dla stron tylko po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym. Prosimy o kontakt wyłącznie w sprawach bardzo pilnych. (nr tel. 327546035; e-mail: 4lo@wp.pl).
Rodziców i uczniów zachęcamy do kontaktu z nauczycielami poprzez dziennik elektroniczny.
Prosimy o wyrozumiałość.

Apel do młodzieży

14 marca, 2020

Przeczytaj! To bardzo ważne!

Zawieszenie zajęć dydaktyczno – wychowawczych

14 marca, 2020

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zebrania z rodzicami. Dzień Otwarty.

6 marca, 2020

Zebrania z rodzicami i Dzień Otwarty dla rodziców odbędzie się 10 marca 2020r. (wtorek) według następującego porządku:

  • 16.30 - zebrania wychowawców z rodzicami
  • 17.00 - 18. 00 - Dzień Otwarty - dyżury nauczycieli w wyznaczonych salach
  • 18.00 - spotkanie dyrektora z komitetem studniówkowym (rodzice klas drugich).

Zapraszamy.

KONKURS POEZJA KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W MALARSTWIE, GRAFICE, RYSUNKU.

3 marca, 2020

Zapraszamy uczniów starszych szkół podstawowych do udziału w Konkursie POEZJA KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W MALARSTWIE, GRAFICE, RYSUNKU

Regulamin Konkursu oraz Zgoda na przetwarzanie danych do pobrania tutaj:

Nasze szczypiornistki nadal niepokonane

25 lutego, 2020

W rozegranych 24 lutego na Hali MOSiR zawodach Rejonowej Licealiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt nasza drużyna pokonała zespoły z Andrychowa, Trzebini oraz Kęt i awansowała do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

Historia zapisana w skałach

25 lutego, 2020

Czym różnił się ślimak od amonita, galena od galmanu, złoto od pirytu – przez te i wiele innych pułapek geologicznych przeprowadził nas w piątek pan Andrzej Feliksik – przewodnik, pasjonat, współtwórca wspaniałej kolekcji minerałów Ziemi Olkuskiej. Barwna opowieść, która zaczęła się w dewonie i przez wszystkie meandry historii geologicznej doprowadziła nas do współczesności, była dla młodzieży IV LO żywą lekcją geologii historycznej i dynamicznej. Pozwoliła młodym geografom spojrzeć na naszą małą ojczyznę jako na historię zapisaną w skałach.

Zapraszamy do galerii!

Kolejne spotkanie z cyklu „Nasi absolwenci”

21 lutego, 2020

18 lutego w szkolnej „Galerii na Piętrze” gościliśmy Mirosława Michalskiego – absolwenta IV LO, malarza, grafika, witrażystę.

Spotkanie otworzyła pani dyrektor Katarzyna Polak. Gośćmi byli pani wicestarosta Krystyna Kowalewska, podopieczni Stowarzyszenia Otwartych Serc Aktywnych Kobiet, uczniowie „Czwórki” interesujący się sztuką, rodzina i przyjaciele.

Zebrani mogli obejrzeć prace plastyczne ze zbiorów M. Michalskiego – obrazy olejne, grafiki, projekty witraży oraz zdjęcia z wykonanych prac we wnętrzach kościołów i kaplic w Polsce.

Najwięcej czasu poświecono jednak rozmowie z artystą, dzięki której można było zgłębić  tajniki jego warsztatu i poznać ciekawe koleje zawodowej drogi. Autor swoja przygodę rozpoczął w IV LO. Uczęszczał do klasy o profilu artystycznym, gdzie pod kierunkiem art. plast. Stanisława Wywioła zdobywał pierwsze plastyczne doświadczenia. czytaj dalej...

Co wiemy o swoim organizmie?

20 lutego, 2020

Dnia 17 lutego uczniowie klas 2d i 2b wzięli  udział w bardzo ciekawych zajęciach w gościnnych progach Instytutu Zdrowia Publicznego UJ CM w Krakowie. W ramach zajęć wysłuchali dwóch wykładów akademickich. Z pierwszego „Pułapki oceny składu ciała organizmu człowieka”, wygłoszonego przez panią dr Beatę Piórecką, dowiedzieli się dlaczego nadmiar, jak i niedobór tkanki tłuszczowej mają wpływ na konsekwencje zdrowotne a  drugi  „Ruch antyszczepionkowy –  szczepić czy nie szczepić” autorstwa pani dr Magdaleny Kozeli dotyczył faktów i mitów  związanych z szczepieniami: czy szczepienia są dobrodziejstwem czy przeżytkiem, czy mają  związek  z występowaniem autyzmu, alergii  lub otyłości oraz dlaczego ruchy antyszczepionkowe są tak teraz widoczne .

Uczniowie mieli również okazję dokonać pomiarów antropometrycznych swojego ciała oraz analizy jego składu  w oparciu o najnowsze, rzetelne badania naukowe.                 

Walentynki – święto zakochanych

19 lutego, 2020

Nasze szkolne Walentynki - kolorowo, romantycznie, radośnie. Była nastrojowa muzyka, życzenia, poczta walentynkowa i to nie tylko w formie kartek, ale i drobnych słodkości. Dziękujemy organizatorom - klasie 2c za umilenie tego dnia.

Zapraszamy do galerii!

Niecodzienny gość na lekcji języka niemieckiego

18 lutego, 2020

Po feriach zimowych na uczniów grupy DSD czekała miła niespodzianka. Odwiedził nas nasz dobry znajomy z Niemiec Steffen Reis. Steffen jest uczniem klasy maturalnej z zaprzyjaźnionej szkoły w Kirn w Nadrenii-Palatynacie. W styczniu przystąpił do egzaminów pisemnych a ferie zimowe postanowił spędzić w Polsce.

Podczas zajęć opowiedział nam o systemie szkolnictwa w Niemczech, o zadaniach podczas egzaminów ustnych i pisemnych, przedmiotach maturalnych i warunkach, jakie należy spełnić, aby zdać maturę i  otrzymać świadectwo dojrzałości. Dziękujemy za informacje z pierwszej ręki i życzymy powodzenia na egzaminach ustnych w marcu!

Dziewczyny nie odpuszczają!

17 lutego, 2020

W rozegranych w piątek zawodach Powiatowej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt nasza drużyna w składzie: Magdalena Barczyk, Weronika Gęgotek, Wiktoria Tabor, Emilia Januszek, Oliwia Sołościuk, Kamila Pietruszka, Eliza Faryńska, Julia Polakowska, Magdalena Sołtysik, Angelika Radowiecka, Zuzanna Żur, Vanessa Nowak, Zofia Bigaj, Wiktoria Petlic, Adriana Kasprowicz i Kinga Kasprowicz, zajęła 1 miejsce i wywalczyła tym samym awans do etapu rejonowego. Grając systemem "każdy z każdym" nasze dziewczyny pokonały ekipę ZS Nr 4 (2 miejsce), I LO (3 miejsce), II LO (4 miejsce) i ZS Nr 3 (5 miejsce). Serdecznie gratulujemy zarówno dziewczętom, jaki i opiekunkom, paniom Katarzynie Polak i Agacie Nowak, oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Sięgają po diament

11 lutego, 2020

1 lutego Julia Rogóż i Paulina Rozmus, uczennice klasy 3 C wzięły udział w zawodach II stopnia w teście wiedzy z geografii z elementami geologii w ramach olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Udział w kolejnym, drugim etapie dziewczyny zagwarantowały sobie osiągając bardzo dobre wyniki w I etapie olimpiady.
Trzystopniowa ogólnopolska olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” realizowana jest w zakresie pięciu przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Laureaci olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Dziewczętom i opiekunce pani Annie Kuli gratulujemy i czekamy na kolejny etap.

Zatańczyli poloneza

24 stycznia, 2020

Już po raz trzeci uczniowie klas maturalnych zatańczyli poloneza na olkuskim Rynku. To generalna próba przed studniówką, która odbędzie się 25 stycznia. Już dzisiaj życzymy maturzystom wspaniałej zabawy

Zapraszamy do galerii!

Z liczbami są za pan brat!

23 stycznia, 2020

Z przyjemnością informujemy, że troje naszych uczniów Emilia Lis (1 Cp), Krzysztof Borówka (1 Fp) oraz Katarzyna Leśniak (2e) w XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny uzyskało bardzo dobry wynik. Gratulujemy.

Archiwum