?
logo

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

godlo

IV lo

22 7.06

Warsztaty języka niemieckiego

Październik 23rd, 2019

Z kolejną wizytą do Instytutu Goethego w Krakowie 11 października udali się uczniowie realizujący program DSD. Wraz z opiekunką panią Anną Olejniczak-Irlą uczestniczyli w bardzo interesujących zajęciach dotyczących geografii, kultury i zabytków całego świata - prowadzonych oczywiście w języku niemieckim. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji na tablecie lub smartfonie, połączyć tradycyjną formę książki z nowymi technologiami. W imieniu uczniów oraz opiekuna pragniemy podziękować pani Beacie Hadasz za efektywnie, ale i mile spędzony czas podczas nauki języka niemieckiego.

Wygrywa, kto gra!

Październik 21st, 2019

Los uśmiecha się do tych, którzy pomagają szczęściu. To nie slogan. To fakt.
Nasze liceum stanęło do rywalizacji w ogólnopolskim konkursie #OSEWyzwanie i odniosło sukces. Szkoła znalazła się w gronie laureatów i wygrała mobilną pracownię multimedialną (16 laptopów ze specjalną szafą wyposażoną w punkty ładowania sprzętu oraz dostęp do Internetu). Do konkursu zgłosiło się aż 1606 szkół z całej Polski. „Czwórka” jest jedynym liceum z naszego powiatu, które zostało nagrodzone.
Dnia 10 października w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu i wręczenie symbolicznych dyplomów. Do szkoły sprzęt trafi jeszcze w tym roku szkolnym.

Polsko-belgijskie spotkania

Październik 7th, 2019

Dopiero co pożegnaliśmy naszych gości z Niemiec, a już za parę dni witaliśmy uczniów z liceum w Geel. Harmonogram wizyty podobny; wizyta w szkole, zwiedzanie Olkusza oraz najciekawszych i godnych polecenia miejsc naszego regionu, takich jak Kraków, Pieskowa Skała czy Wieliczka. Był oczywiście czas na zabawę i przyjacielskie spotkania. Jesteśmy przekonani, że nasi goście wyjechali stąd zadowoleni. Mamy nadzieję, że nasza rewizyta na wiosnę okaże się równie udana.

Zapraszamy do galerii.

Wernisaż Magdaleny Nowackiej Kolano

Październik 1st, 2019

25 września 2019 w „Galerii na Piętrze” miało miejsce spotkanie z absolwentką naszego liceum – Magdaleną Nowacką Kolano. Artystka ukończyła wydział Ceramiki ASP we Wrocławiu, Zarządzanie Kulturą na UJ. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem, ilustracją, scenografią i sztuką użytkową.

Gościa przywitała pani dyrektor Katarzyna Polak, artysta plastyk, nauczyciel IV LO, Stanisław Wywioł oraz uczniowie klas realizujących program z historii sztuki

czytaj dalej...

Przyjmujemy gości z Kirn

Wrzesień 20th, 2019

W poniedziałek, 16 września, w ramach młodzieżowej wymiany, do Polski przylecieli uczniowie zaprzyjaźnionej szkoły  w Kirn. Swoją wizytę niemiecka młodzież rozpoczęła od spotkania z dyrekcją  i zwiedzania szkoły. W środę, mimo niesprzyjającej aury, połączona niemiecko-polska grupa zwiedzała obóz koncentracyjny w Oświęcimiu – dla wielu było to pierwsze spotkanie z tragiczną historią tego miejsca. W kolejnym dniu  pobytu w Polsce nasi goście odwiedzili Park Miniatur w Inwałdzie, natomiast piątek zarezerwowany został na zwiedzanie Krakowa.

Zapraszamy do galerii.

Konkurs „Mój Patron”

Wrzesień 16th, 2019

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w Drugiej Edycji Diecezjalnego Konkursu Plastycznego"Mój Patron". Wszystkie informacje i Regulamin dostępne tutaj.

Spotkania z Rodzicami

Wrzesień 10th, 2019

Spotkania z Rodzicami odbędą się 17 września 2019r. (wtorek):

  • 16.30 - 16.45 - rodzice uczniów klas I - spotkanie z dyrektorem szkoły w sali gimnastycznej;
  • 16.45 - 17.30 - rodzice uczniów klas I-III - spotkania z wychowawcami klas;
  • 17. 30 - spotkanie dyrektora z delegatami Rady Rodziców wszystkich klas.

Serdecznie zapraszamy.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Sierpień 29th, 2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w IV Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się 2 września 2019r:

  • godz. 9.30 - uroczysta akademia dla klas II i III
  • godz. 11.00 - uroczysta akademia dla klas I
  • godz. 8.00 - Msza Święta w Bazylice Św. Andrzeja

Komisja rekrutacyjna

Czerwiec 17th, 2019
Informujemy, że Komisja rekrutacyjna przyjmuje dokumenty rekrutacyjne od godz. 9.00 do 14.00
do dnia 9 lipca 2019.r
Zapraszamy.

Brawo chłopaki

Maj 28th, 2019

W dniu 27.05 odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży w piłce nożnej chłopców. Do zawodów zgłosiły się wszystkie szkoły ponadpodstawowe z naszego powiatu. Nasz zespół zajmując 1 miejsce uzyskał tym samym awans do półfinałów województwa, które rozegrane zostaną 29 maja w Nowym Targu. Końcowa kolejność zawodów: 1 miejsce IV LO, 2 miejsce II LO, 3 miejsce ZS nr 3, 4 miejsce ZDZ, 5-6 miejsce ZS nr 1, ZS Wolbrom ,7-8 miejsce ZS nr 4, I LO. Zwycięska drużyna zagrała w skladzie: Januszek Kacper, Kulik Jakub, Łaskawiec Wiktor, Lipa Bartosz, Mendak Dawid, Pasek Jakub, Płowiec Michał, Rdest Jakub, Gamrat Mariusz, Świda Jan, Zalewski Jan, Milanowski Hubert. Życzymy powodzenia na kolejnym etapie rozgrywek.

WYNIKI KONKURSU NA INTERPRETACJĘ WIERSZA K. K. BACZYŃSKIEGO

Maj 27th, 2019

W tym roku szkolnym uczniowie oddziałów gimnazjalnych i starszych klas szkól podstawowych, którzy brali udział w konkursie na interpretacje wiersza Patrona IV LO, zmierzyli się z wierszem pt. „Spojrzenie”.

Na konkurs napłynęło wiele prac. Jury nagrodziło następujące osoby:

I miejsce

Pola Bigaj
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Francesco Nullo w Olkuszu
Opiekun: Barbara Grudzień

II miejsce

Alicja Kolmasiak
Szkoła Podstawowa nr 2 w Bukownie
Opiekun: Joanna Nowak

III miejsce

Laura Wrońska
Zespól Szkolno – Przedszkolny w Bylinie
Opiekun: Katarzyna Maniak

czytaj dalej...

Finał wojewódzki w kolorze brązowym

Maj 21st, 2019

W poniedziałek, 20.05.2019 r. w Nowym Targu odbył się finał wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze uczennice zdobyły 249 pkt., zajmując 3 miejsce i ustępując zdobywczyniom drugiego miejsca tylko dwoma punktami. Rywalizacja w gronie najlepszych szkół sportowych w województwie była więc zaciekła. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Anna Cabaj, Magdalena Barczyk, Paulina Putowska, Kinga Kasprowicz, Adrianna Kasprowicz, Wiktoria Petlic, Aleksandrą Ostachowska oraz Zofia Bigaj. W klasyfikacji indywidualnej Ania Cabaj z kl. 1e zajęła IV m. To znakomity rezultat, bo w finale wojewódzkim wystartowało ponad 60 zawodniczek.
W tym samym dniu rywalizowali również chłopcy. Drużyna w składzie: Janek Świda, Kacper Januszek, Kamil Wichary, Kuba Rdest, Dawid Mendak oraz Szymon Krawczyk zajęła VIII miejsce.

To bardzo dobry wynik, zważywszy, że w finale wystartowało prawie 90 zawodników z całej Małopolski. Opiekunem drużyn była mgr Anna Głąb. Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy

Jak zwykle niezawodna

Maj 20th, 2019

16 maja 2019r. na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach odbył się drugi etap II Konkursu Wiedzy o Inżynierii Materiałowej. Konkurs został zorganizowany w ramach XXI Międzynarodowej Studenckiej Sesji Naukowej "Materiały i Technologie XXI Wieku. Katarzyna Leśniak, uczennica klasy 1e zajęła trzecie miejsce za pracę pt. "Dlaczego zatonął "Titanic"?". Komisja wysoko oceniła poziom merytoryczny pracy oraz dogłębną znajomość tematu, jaką wykazała się Kasia przy odpowiedzi na pytania wykładowców z Politechniki. Uczennica otrzymała również wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego za przeprowadzenie własnych badań na potrzeby konkursu. Gratulujemy

Sukces Martyny

Maj 20th, 2019

SMiło nam poinformować, że Martyna Leśniak, uczennica klasy If została laureatką drugiego miejsca tegorocznej edycji  Małopolskiego Turnieju Wiedzy o Teatrze pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Olkuskiego oraz Burmistrza Miasta I Gminy Olkusz. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Teatralno – Literackie  oraz Starostwo Powiatowe w Olkuszu.  Opiekunką Martyny jest pani Barbara Staniszewska.

Gratulujemy Martynie i życzymy dalszych sukcesów.

Spotkanie z Rodzicami

Maj 16th, 2019

Spotkanie z Rodzicami i dzień otwarty odbędzie się 20 maja 2019 r. (poniedziałek) według następującego harmonogramu:

16.15 -  spotkanie rodziców uczniów klas II z dyrektorem szkoły - Galeria na Piętrze

16.30 -  spotkania wychowawców klas I i II z rodzicami (z wyjątkiem klasy 1e)

18.00 -  spotkanie wychowawczyni klasy Ie z rodzicami (kartki z ocenami uczniów klasy Ie - do odbioru w sekretariacie od godz. 16.30)

17.00  -  18.00 -  dzień otwarty (p. R. Marzec, W. Cieślik, A. Konieczna, I. Lis pełnią dyżur od godz. 17.30)

16.00  -  17.00 -  dyżur przewodniczącej Rady Rodziców (sekretariat)

UWAGA

Maj 16th, 2019


Fundacja Dobra Sieć, która od 10 lat aktywnie działa na rzecz młodych ludzi pragnących inwestować w rozwój swoich pasji i zainteresowań, zachęca do zapoznania się z ofertą dostępnych programów stypendialnych umożliwiajacych realizację tych zamierzeń.
Dzięki serwisowi www.mojestypendium.pl fundacja informuje o programach stypendialnych oferowanych przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, uczelnie i firmy. Strona jest bazą aktualnych ofert skierowanych do uczniów, studentów, doktorantów oraz osób utalentowanych artystycznie lub sportowo. W bazie serwisu mojestypendium.pl zgromadzono do ponad 10 tysięcy informacji dotyczących stypendiów, staży i konkursów!
W serwisie www.mojestypendium.pl można znaleźć:
• bazę aktualnych stypendiów, staży i konkursów
• artykuły o stypendiach i grantach
• wskazówki, jak starać się o stypendia
• listę organizatorów programów stypendialnych
• badania rynku stypendialnego*
• porady dla instytucji przyznających stypendia.
Zapraszamy do odwiedzenia serwisu www.mojestypendium.pl! Serwis powstał w 2006 r. Prowadzony jest przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

Spotkanie z literaturą niemiecką

Maj 12th, 2019

Podczas gdy maturzyści odbierali świadectwa ukończenia szkoły (26 kwietnia), grupa uczennic pod opieką p. Anny Olejniczak- Irla uczestniczyła w Krakowie w warsztatach z języka niemieckiego zorganizowanych przez Instytut Goethego. Spotkanie z lekturą niemieckojęzyczną przypadło do gustu wszystkim uczestnikom. Podczas warsztatów uczennice wysłuchały opowiadania pt. „Gefahr. am Strand” czyli Niebezpieczeństwo na plaży, które odczytał Peter Seraphin, Akcja opowiadania rozgrywała się nad Morzem Północnym. Wraz z bohaterami książki uczestnicy udali się do miasteczka St. Peter Ording, by śledzić ich losy. Opowieść zilustrowana była ciekawą prezentacją multimedialną, zawierającą informacje o różnych regionach Niemiec oraz wyjaśniającą słownictwo z różnych dialektów regionalnych. Warsztaty były świetną okazją, aby doskonalić swoje umiejętności językowe .Na koniec zajęć odbył się Quiz sprawdzający zrozumienie prezentowanej książki a na zwycięzców czekały upominki ufundowane przez Instytut Goethego.

Drodzy maturzyści

Maj 12th, 2019

Przez ostatnie trzy lata wiele czasu poświęciliście na to, aby znaleźć się w tym miejscu, w którym teraz jesteście. Osiągnęliście to własną pracą, wytrwałością w dążeniu do celu oraz wiarą w sens pokonywania trudności. Nie pozwólcie, aby wysiłek, który włożyliście w zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji i zainteresowań poszedł na marne. Jesteśmy przekonani, że wszyscy z Was z powadzeniem zdadzą egzamin, który często nazywany jest „pierwszym poważnym egzaminem w dorosłym życiu”. Zatem jutro zasiądźcie w uczniowskich ławach z przekonaniem, że wiedza, którą tu zdobyliście ułatwi Wam drogę do realizacji marzeń i ambicji. Powodzenia i połamania piór!

Uwaga maturzyści

Kwiecień 23rd, 2019

Informujemy, że zakończenie roku dla uczniów klas trzecich odbędzie się 26 kwietnia o godz. 9.30.
Zapraszamy też na mszę świętą w intencji maturzystów, która odprawiona zostanie w Bazylice św. Andrzeja Apostoła tego samego dnia o godz.8.00.

Dyrektor IV LO mgr Katarzyna Polak

Archiwum