?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Nareszcie wakacje!

Czerwiec 27th, 2018

Rok szkolny 2017/2018 przeszedł do historii. To był dla nas dobry rok; rok zmian, rok nowej dyrekcji i wielu sukcesów, które zostały dostrzeżone i docenione. Dzień zakończenia roku szkolnego był dniem wyjątkowym dla całej społeczności  „Czwórki”, bo to my byliśmy gospodarzami powiatowego  zakończenia roku szkolnego.  Wśród zaproszonych gości na uroczystości  pojawili się:  pan Paweł Piasny – Starosta Powiatu Olkuskiego,  ksiądz Mieczysław Miarka – proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, pan Robert Herzyk – Przewodniczący Komisji ds. Edukacji i Kultury oraz Kultury Fizycznej i Turystyki,  pan Waldemar Mendak –Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, pan Marek Krzykawski – Prezes ZNP w Olkuszu, pan Sebastian Korzeniowski – kierownik Wydziału Zamiejscowego  Akademii WSB w Olkuszu oraz pan Grzegorz Głąbiński – Przewodniczący Rady Rodziców.

Nie zabrakło również rodziców. Wszystkich powitała pani dyrektor Katarzyna Polak, która podsumowując miniony rok,  podziękowała nauczycielom i uczniom za całoroczny trud,wysiłek i osiągnięte sukcesy. I to właśnie z jej rąk najlepsi uczniowie szkoły odebrali świadectwa i nagrody.

Gdy wszyscy zostali już nagrodzeni rozpoczęła się część artystyczna. W przygotowanym przez panie Beatę Tomsie i Anetę Radwańską przedstawieniu, przenieśliśmy się w najpiękniejsze wakacyjne miejsca. Wędrując śladami charakterystycznych dla różnych stron świata  tańców,  odwiedziliśmy Paryż, Indie, Stany Zjednoczone, Grecję, aby zakończyć podróż w Polsce. Wesołe, brawurowo wykonane tańce porwały publiczność, która nagrodziła wykonawców zasłużonymi brawami.