?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Wymiana z Kirn

Wrzesień 24th, 2018

W piątek 21 września gościliśmy w szkole młodzież z niemieckiego Kirn, która przebywała w Olkuszu w ramach wymiany organizowanej przez panią Annę Olejniczak-Irlę, nauczyciela języka niemieckiego w IV LO. W wymianie wzięła udział trójka naszych uczniów: Bartłomiej Pabisek i Szymon Chajduła z klasy IIa oraz Julia Rogóż, uczennica klasy Ic. Podczas wizyty w naszej szkole młodzież realizowała projekt porównujący niemiecki i polski system oświaty. Poza intensywną pracą nad projektem podczas wymiany był też czas na rozrywkę i odpoczynek. Uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili Pszczynę, Ojców, Kraków i Bochnię. Goście z wielką ochotą przyjęli też zaproszenie na mecz piłki ręcznej I ligi kobiet, który w sobotnie popołudnie został rozegrany na hali MOSiR w Olkuszu. Niemieccy fani szczypiorniaka mogli obejrzeć na boisku uczennice IV LO, które stanowią trzon olkuskiego zespołu .
We wtorek opuszczą Olkusz, a na wiosnę – tym razem u siebie – znów spotkają się z naszymi uczniami.