?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Sportowe wieści z bieżni i kortu

Październik 10th, 2018

Choć mięło dopiero półtora miesiąca od rozpoczęcia zajęć szkolnych, już możemy pochwalić się kilkoma sukcesami sportowymi. Po zwycięstwie w sztafetowych biegach przełajowe dziewczyn i chłopców szkół powiatu olkuskiego, nasze sztafety 10 października wzięły udział w rozegranych w Nowym Targu sztafetowych biegach przełajowych dziewczyn i chłopców szkół Małopolski. W Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży uczestniczyło ponad 200 zawodniczek, w tym nasza sztafeta dziewczyn w składzie: Barczyk Magdalena, Bigaj Zofia, Cabaj Anna, Kasprowicz Adrianna i Kinga, Kubańska Natalia, Ostachowska Ola, Petlic Wiktoria, Putowska Paulina, Sołościuk Oliwia, Syguła Agnieszka, Żur Zuzanna.
Męską część naszej szkoły reprezentowali: Gajowczyk Dawid, Januszek Kacper, Kalembka Kamil, Kołodziejczyk Karol, Krawczyk Szymon, Łaskawiec Wiktor, Mendak Dawid, Rdest Jakub, Rogal Filip, Wichary Kamil.
Większym sukcesem mogą pochwalić się dziewczęta. I choć na 3 zmianie zajmowały nawet pierwsze miejsce, to ostatecznie uplasowały się na 6 pozycji. To jedno z najlepszych osiągnięć naszej sztafety na przestrzeni ostatnich lat. Gratulujemy i życzymy jeszcze wyższych miejsc w następnych latach.
Sukcesem mogą pochwalić się też nasi tenisiści.
4 października na kortach ziemnych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowej Licealiadzie Młodzieży w tenisie ziemnym chłopców i dziewcząt. Dzięki determinacji naszych zawodników udało im się znaleźć na podium. Najlepszym zawodnikiem okazał się Maciej Szczepankiewicz. Tuż za nim uplasowała się Emilia Krzeczowska. Miejsce III zajęła Karolina Głowacka, natomiast miejsce IV zajęła Aleksandra Wolska.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!