?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Finał wojewódzki w kolorze brązowym

Październik 26th, 2018

Nasza drużyna dziewcząt po zajęciu 5 października pierwszego miejsca na szczeblu powiatowym, awansowała do finału wojewódzkiego. Odbył się on 17 października w Krakowie na stadionie AWF.  Drużyna dziewcząt zdobyła w sumie 814 pkt., co dało nam 3 miejsce. Aby odnieś tak znakomity wynik nasze uczennice musiały wystartować w wielu konkurencjach. I tak w biegu na 100 m pobiegły Magdalena Barczyk, Kinga Cieluch i Natalia Kubańska. W sztafecie dołączyła do nich jeszcze Anna Cabaj, która pobiegła 200 m wraz z Aleksandrą Ostachowską. Na dystansie 400 m wystartowały Oliwia Sołościuk i Zofia Bigaj a na 800 m Paulina Putowska, Kinga Kasprowicz i Wiktoria Petlic. W konkurencjach technicznych nie miały sobie równych Laura Nawara, Wiktoria Sioła i Adrianna Kasprowicz (pchnięcie kulą) oraz Nikola Girek i Anna Ziętak w skoku w dal.

Jesienny sezon lekkoatletyczny dla uczennic naszej szkoły zakończył się znakomicie. Nasza szkoła uzyskała najlepsze wyniki od lat. Liczymy, że okres wiosenny zaowocuje podobnymi sukcesami.  Za dotychczasowe wyniki dziękujemy i gratulujemy!