?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Łamigłówki ortograficzne a historia

Listopad 5th, 2018

9 października 2018 r. młodzież naszego liceum wzięła udział w I etapie dyktanda „Po polsku o historii”. W tym wyjątkowym projekcie edukacyjnym 32 uczniów naszej szkoły zmagało się z wieloma pułapkami ortograficznymi. W tekście dyktanda „Wojna to nie tylko męska sprawa” pojawiły się postaci i wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W VI Dyktandzie Niepodległościowym uczestniczyło ponad 16 tysięcy uczniów z Małopolski i 38 tysięcy z pięciu sąsiednich województw. Dyktando pisało ponad 2000 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Po weryfikacji prac Małopolska Komisja Konkursowa do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała 201 uczniów we wszystkich kategoriach wiekowych. Wśród 64 finalistów ze szkół ponadgimnazjalnych znalazła się uczennica klasy Ie Katarzyna Leśniak. Etap wojewódzki odbędzie się 7 listopada w Krakowie. Trzymamy za Kasię kciuki!