?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Zawody robotów – kolejne sukcesy Michała Furmańskiego

Listopad 30th, 2018

Michał Furmański, uczeń klasy 3f (mat-fiz) odniósł kolejne sukcesy.

18 listopada odbyły się w Łodzi Międzynarodowe Zawody Robotów – Sumo Challenge. Miejscem imprezy była Politechnika Łódzka. W imprezie wzięło udział 150 robotów. Dużą część zawodów stanowiły pojedynki robotów sumo walczących w różnych kategoriach wagowych. Były także roboty przemierzające labirynty, ratujące misie, szybkie niczym bolidy Formuły 1 oraz zbudowane z klocków lego. Można było podziwiać również roboty Freestyle, charakteryzujące się pełną dowolnością w funkcjach i wyglądzie.

Michał zajął: I miejsce w kategorii „Line Follower LEGO”, I miejsce w kategorii „Micro Sumo”, II miejsce w kategorii „LEGO Sumo”, III miejsce w kategorii „Sumo”.

Natomiast, 24 listopada na Politechnice Białostockiej, odbył się Turniej EastRobo 2018.

Michał zajął I miejsce w kategorii „LEGO Sumo” oraz III miejsce w kategorii „Linefollower”.

W turnieju wzięło udział 65 drużyn. Młodzież rywalizowała w miniSumo, LEGO Sumo, LEGO Sumo Junior, Linefollower, LEGO Linefollower, Freestyle.

Zmagania robotów Sumo są „mechanicznym” odpowiednikiem prawdziwych walk japońskich zapaśników, w których głównym celem robota jest zepchnięcie przeciwnika z ringu. Z kolei Linefollowery są autonomicznymi robotami, które muszą w jak najkrótszym czasie przejechać po wskazanej linii. W kategorii Freestyle drużyny prezentują możliwości swoich robotów.

EASTROBO to jedna z największych imprez robotycznych organizowanych w Polsce północno-wschodniej. Organizatorem jest studenckie koło naukowe Mobilne Systemy Inteligentne, działające przy Wydziale Informatyki PB przy współpracy z Samorządem Studentów Politechniki Białostockiej.

Gratulujemy sukcesów!!!