?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

I Konkurs Diecezjalny „Mój Patron” za nami

Grudzień 4th, 2018

W piątek, 30. listopada, w Galerii na Piętrze IV Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu odbył się wernisaż I Diecezjalnego Konkursu Plastycznego ,,Mój Patron”. W trakcie imprezy dokonano podsumowania przedsięwzięcia i uhonorowano tegorocznych laureatów nagrodami i dyplomami.

Przybyłych na wernisaż gości pana Bogumiła Sobczyka – wicestarosty powiatu olkuskiego, wicedyrektora wydziału katechetycznego Kurii Diecezji Sosnowieckiej – ks. dr. Michała Knapika, ks. Henryka Chmieły – dziekana Dekanatu Olkuskiego, ks.prof. Pawła Pielki – pracownika akademickiego, dyrektora biura poselskiego Lidii Gądek i radnego – pana Tomasza Bargieła, radnej powiatu olkuskiego Wandy Klimek, dr. hab. Stanisława Jakubasa – artysty grafika, Zofii Roli-Wywioł – artysty plastyka przywitali dyrektor IV LO mgr Katarzyna Polak i  kurator wystawy Stanisław Wywioł.

Pomysłodawcą i komisarzem  Konkursu był artysta plastyk Stanisław Wywioł. Jak sam mówił, „główną ideą Konkursu było zwrócenie uwagi na wartość znaczeniową imienia oraz na postaci, które się z nim, np. historycznie łączą”.

Zapraszamy do galerii.

Na Konkurs nadesłano 176 prac z 15 szkół diecezji sosnowieckiej, z których jury nagrodziło i wyróżniło 16, natomiast do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało 49 najlepszych prac. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatu Olkuskiego i Kurię Diecezji Sosnowieckiej laureatom wręczyli pan wicestarosta Bogumił Sobczyk, pani dyrektor Katarzyna Polak oraz artysta malarz Stanisław Wywioł. Należy podkreślić, że Konkurs i wystawa to duży sukces Stanisława Wywioła i naszego liceum. Jesteśmy przekonani, że tym wydarzeniem wracamy do chlubnej tradycji naszej szkoły, kiedy to dzięki uczniom klas o profilu artystycznym i organizowanym wystawom ,”Galeria na Piętrze” tętniła życiem i przyciągała społeczność szkolną ciekawymi ekspozycjami.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE:

I miejsce ex aequo:
Nikola Żelichowska,” Św. Małgorzata”
Zespół Szkolno- Przedszkolny Nr 1 w JAWORZNIE
OPIEKUN: Agnieszka Rożnowska

Mateusz Krzysztoń,” Św. Mateusz”
Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Emilii Zawidzkiej w DĄBROWIE GÓRNICZEJ
OPIEKUN : Teresa Ciesielska

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE KL.VIII

I GIMNAZJA:
I miejsce: Julia Lemańska,” Św. Julia Billiart”
Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Emilii Zawidzkiej w DĄBROWIE GÓRNICZEJ,
OPIEKUN: Teresa Ciesielska

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W KATEGORII SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

I miejsce: Klaudia Figurska,” Św. Maksymilian Kolbe”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł