?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

XI Targi Wolontariatu – 07.12.2018

Grudzień 12th, 2018

W piątek, 7 grudnia olkuski MOK gościł tych, którzy bezinteresownie poświęcają się drugiemu człowiekowi, organizacje pozarządowe i wszystkich, którym bliska jest idea wolontariatu. Okazją do spotkania w tak szerokim gronie były XI Targi Wolontariatu. Zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu oraz IV Liceum Ogólnokształcące.

Każda edycja Targów ma swojego patrona. Zazwyczaj jest to postać, dla której pomaganie innym jest rzeczą tak naturalną jak oddychanie. W Roku Ireny Sendlerowej dla wszystkich oczywistym było, że to właśnie ona stała się patronkę tegorocznych Targów.

Celem targów jest propagowanie idei wolontariatu wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz uhonorowanie tych, dla których pomaganie potrzebującym stanowi ważną część życia. Służy temu konkurs „Wolontariusz Roku 2018”. Kapituła Konkursu corocznie wybiera zwycięzców w trzech kategoriach: najlepszy wolontariusz uczeń, najlepszy wolontariusz w swojej organizacji oraz najlepszy wolontariusz pedagog – propagator idei wolontariatu.

Zapraszamy do fotoreportażu Przeglądu Olkuskiego.

 

Tegoroczni zwycięzcy to:

Najlepszy wolontariusz w mojej organizacji

KINGA TRZCIONKOWSKA
Uczennica IV klasy Technikum Fryzjerstwa w Zespole Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu.

Najlepszy wolontariusz – uczeń

URSZULA JANUSZEK
Uczennica IV klasy Technikum w Zespole Szkół Nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu.

Najlepszy wolontariusz – pedagog, propagator idei wolontariatu

JOANNA GORAJCZYK
Nauczyciel w Zespole Szkół Nr 4 im. KEN w Olkuszu.

Piątkową galę uświetniła część artystyczna  przygotowana przez uczniów  IV Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego. Na scenie zaprezentował się chór z „Czwórki” oraz  szkolny zespół pantomimy z krótkim pokazem nawiązującym do propagowania idei wolontariackich. Gościem gali była  Kinga Kasprzyk – niewidoma piosenkarka, zdobywczyni 3. miejsce w konkursie „Zaczarowanej Piosenki”. Przy okazji święta wolontariuszy nie mogło także zabraknąć okolicznościowego tortu, który obok wiceburmistrz Bożeny Krok pokroiły: Anna Dela – wiceprezes Stowarzyszenia RSM oraz Katarzyna Polak – dyrektor IV LO.