?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Spotkanie ze sztuką

Grudzień 18th, 2018

W piątkowe popołudnie 14 grudnia w naszej szkole odbyło się kolejne „Spotkanie ze sztuką.” Tym razem pod hasłem – „Fantastyka w malarstwie i futurystyczne wizje w filmie’. Wykład wygłosił artysta plastyk Stanisław Wywioł. Przedstawił sylwetkę Hieronima Boscha. Uczestnicy spotkania poznali nie tylko istotne fakty z życia malarza, ale również najbardziej interesujące dzieła, m.in słynny „Ogród rozkoszy ziemskich.”

Następnie absolwentka naszego liceum, obecnie studentka Kultury mediów na Uniwersytecie Śląskim, Patrycja Piątek przedstawiła zestaw fantastycznych filmów. Spojrzała na historię kina z perspektywy niedawnej maturzystki. Połączyła przyjemność oglądania filmów z wymaganiami maturalnymi. Zwięźle zaprezentowała filmy i zestawiła je z najczęstszymi motywami kulturowymi.

Druga część spotkania upłynęła na oglądaniu wybranego filmu.