?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

„Dzień Kangura” – święto matematyki w IV LO

Kwiecień 2nd, 2019

Konkurs KANGUR odbywa się pod patronatem Rady Europy, a jego inicjatorem jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontieres” z siedzibą w Paryżu. Przeprowadza się go jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. W Polsce koordynatorem projektu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, które organizuje Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W czwartek 21 III 2019 r. dwudziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY”. Zgodnie z tradycją organizowany jest  on w sąsiedztwie święta liczby P (3.14.). Uczestnicy konkursu przez 75 minut  rozwiązywali 30 zadań matematyczno-logicznych o różnym stopniu trudności w dwóch kategoriach, junior (13 uczniów z klasy 1c, 1e i1f) i student (7 uczniów z 2a, 2e, 3c,3e).

W konkursie może uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia matematyczne. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród w postaci udziału w obozach zagranicznych i krajowych oraz atrakcyjnych nagród rzeczowych. Każdy uczestnik tegorocznego konkursu otrzymał upominek – układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów i czekamy na wyniki. Szkolnym koordynatorem Konkursu jest pani Małgorzata Micorek.