?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Finał wojewódzki w kolorze brązowym

Maj 21st, 2019

W poniedziałek, 20.05.2019 r. w Nowym Targu odbył się finał wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze uczennice zdobyły 249 pkt., zajmując 3 miejsce i ustępując zdobywczyniom drugiego miejsca tylko dwoma punktami. Rywalizacja w gronie najlepszych szkół sportowych w województwie była więc zaciekła. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Anna Cabaj, Magdalena Barczyk, Paulina Putowska, Kinga Kasprowicz, Adrianna Kasprowicz, Wiktoria Petlic, Aleksandrą Ostachowska oraz Zofia Bigaj. W klasyfikacji indywidualnej Ania Cabaj z kl. 1e zajęła IV m. To znakomity rezultat, bo w finale wojewódzkim wystartowało ponad 60 zawodniczek.
W tym samym dniu rywalizowali również chłopcy. Drużyna w składzie: Janek Świda, Kacper Januszek, Kamil Wichary, Kuba Rdest, Dawid Mendak oraz Szymon Krawczyk zajęła VIII miejsce.

To bardzo dobry wynik, zważywszy, że w finale wystartowało prawie 90 zawodników z całej Małopolski. Opiekunem drużyn była mgr Anna Głąb. Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy