?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Rewanż za porażkę

29 października, 2019

Piękna pogoda towarzyszyła uroczystemu spotkaniu, podczas którego na boisku szkolnym został rozegrany II Mecz Przyjaźni pomiędzy IV LO w Olkuszu i Samorządowcami Powiatu Olkuskiego. Ubiegłoroczne wydarzenie doczekało się kontynuacji i dzisiaj już po raz drugi mogliśmy cieszyć się obecnością ubranych w żółto-biało-czerwone stroje reprezentantów Powiatu Olkuskiego. Drużyna naszych gości wystąpiła w składzie: Marcin Wójcik (kapitan), Kamil Wołek, Tomasz Bargieł, Patryk Byzdra, Mateusz Mucha, Marcin Majewski, Piotr Ziarnik, Grzegorz Kiendracha. IV LO – barwy niebieskie – reprezentował skład mieszany, zarówno pod względem płci, jak i wieku. Swoją obecnością zaszczyciła nas również wicestarosta Powiatu Olkuskiego Pani Krystyna Kowalewska. Naszą szkołę reprezentowali:: Katarzyna Polak (kapitan), Marcin Bujas, Anna Głąb, Agata Nowak, Dariusz Wardęga oraz uczniowie: Jakub Rdest, Dawid Mędak, Kacper Januszek i Kamil Krawiec.

Zapraszamy do galerii.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia, w rolę którego (podobnie jak przed rokiem) wcielił się uczeń klasy 3a Paweł Opala. Po 50 minutach zmagań lepsi okazali się samorządowcy, którzy pokonali naszą drużynę wygrywając spotkanie 9:7. Był to rewanż za ubiegłoroczne spotkanie, z którego z tarczą wyszła nasza drużyna. Wspaniała atmosfera i niepowtarzalne wrażenia upiększone zostały występem szkolnego zespołu cheerleaders oraz komentarzem Eryka Szeląga i Karola Kołodziejczyka. Obydwa zespoły wyraziły chęć zorganizowania podobnego spotkania w przyszłym roku. Już dzisiaj zapowiadają, że będzie jeszcze ciekawiej! My możemy zapewnić, że będziemy kibicować ze zdwojoną siłą . Panu Kamilowi Wołkowi, który uległ kontuzji życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.