?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Dzień promocji zdrowia

23 stycznia, 2020

Dzień promocji zdrowia to już stały punkt szkolnego kalendarza. Nie inaczej było i w tym roku. W czwartek uczniowie mieli okazję spotkać się i posłuchać specjalistów i ekspertów z różnych dziedzin wiedzy, które wpływają na jakość życia. Różnorodność zaproponowanych zajęć mogła zadowolić każdego.Były więc wykłady i zajęcia warsztatowe z zakresu zdrowego żywienia, dietetyki, szkodliwości e-papierosów, wykorzystania ziół i ich wpływu na zdrowie, samoobrony, pierwszej pomocy.
Na spotkaniu z kosmetyczką nie tylko można było dowiedzieć się jak dbać higienę osobistą i jakich kosmetyków używać, ale także skorzystać z drobnych zabiegów kosmetycznych, którym poddały się nie tylko dziewczęta, ale i chłopcy!.
Dla uczniów „Czwórki” 22 stycznia to dzień szczególny – dzień urodzin patrona. Uczęszczanie do szkoły imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zobowiązuje, więc w czwartek nie można było o tym zapomnieć. Odbyły się więc lekcje wychowawcze poświęcone patronowi. Uczniowie mogli bliżej poznać sylwetkę patrona, dzięki prezentacjom, filmom, przykładowym interpretacjom utworów.

Zapraszamy do galerii!