?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Konkurs Matematyczny „Kangur 2020”

9 czerwca, 2020

Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku szkolnym odbył się Konkurs Matematyczny Kangur. Sytuacja epidemiczna spowodowała jednak zmianę terminu i formuły zawodów. Komitet Organizacyjny Konkursu postanowił przeprowadzić zawody matematyczne za pośrednictwem Internetu na platformie dzwonek.pl. Uczestnicy otrzymali loginy i hasła do logowania na platformie konkursu a przeprowadzony 22 maja konkurs próbny dla każdej kategorii z zadaniami z ubiegłego roku, miał służyć przećwiczeniu nowej formuły konkursu. Z uwagi na możliwości serwerów obsługujących konkurs zawody zostały przeprowadzone oddzielnie dla każdej z sześciu kategorii a czas rozwiązywania został wydłużony do 90 minut.

Konkurs właściwy został przeprowadzony 28.05.2020 o godzinie 16.30 dla kategorii Student a dla kategorii Junior w dniu 29.05.2020. Zadaniem uczestników było zalogowanie się na swoje konta, pobranie testu 30 zadań matematyczno-logicznych o różnym stopniu trudności i wypełnienie go. W XXIX edycji Międzynarodowego Konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY” wzięło udział 24 uczniów naszej szkoły z klas: 1aP, 1cG, 1cP, 1dG, 1eG, 1eP, 1fG, 1fP, 2e, 2f, 3c.

Konkurs KANGUR odbywa się pod patronatem Rady Europy, a jego inicjatorem jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontieres” z siedzibą w Paryżu. W Polsce koordynatorem projektu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, które organizuje Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W konkursie może uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia matematyczne. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród w postaci udziału w obozach zagranicznych i krajowych oraz atrakcyjnych nagród rzeczowych, w tym roku będą to książki popularnonaukowe jedna na każdych ośmiu uczestników.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów i czekamy na wyniki.

Szkolny koordynatorem Konkursu jest pani Małgorzata Micorek