?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Doskonale rozpoczęty rok!

19 stycznia, 2021

Rok 2021 rozpoczyna się dla naszej szkoły bardzo pomyślnie. Właśnie dzisiaj została podpisana umowa z firmą MARMATOR, która przeprowadzi termomodernizację budynku  IV LO. Dzięki zaangażowaniu Pana Starosty Bogumiła Sobczyka, jego zastępczyni Pani Krystyny Kowalewskiej oraz przychylności Zarządu Powiatu Olkuskiego i Rady Powiatu Olkuskiego, udało się pozyskać fundusze na przeprowadzenie prac wartych około 3 mln złotych. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

– Zarząd Powiatu od początku swojego działania przekazuje rekordowe środki na remonty szkół, ich wyposażenie i zagospodarowanie terenu wokół. Jednocześnie niezwykle ważne są dla nas inwestycje jak ta historyczna dla IV Liceum w Olkuszu. Dzięki kompleksowej modernizacji szkoła nabierze nowoczesnego wyglądu a młodzież będzie mogła uczyć się w przyjaznych i komfortowych warunkach. Z pewnością realizacja tego przedsięwzięcia będzie wizytówką tej części naszego miasta – mówi Paulina Polak Członek Zarządu Powiatu w Olkuszu. 

     Wkrótce staniemy się świadkami przekształcania naszego liceum w nowoczesny obiekt. Ściany i stropy szkoły będą docieplone, wymienione zostaną stare okna i drzwi. Pojawi się również system fotowoltaiczny, który pokryje znaczną część potrzeb energetycznych tak dużego budynku. 

– Kiedy wiosną ubiegłego roku rozpoczęliśmy rozmowy z Panią Dyrektor Katarzyną Polak o termomodernizacji placówki nie sądziliśmy, że tak szybko uda nam się sfinalizować sprawę. Jednak dzięki sprawności działania Zarządu Powiatu we współpracy z Dyrekcją szkoły udało nam się pozyskać dofinansowanie na realizację tej inwestycji. Z przychylnością radnych Rady Powiatu w Olkuszu wprowadzaliśmy to zadanie do budżetu powiatu z zabezpieczeniem środków finansowych na jego wykonanie. Dziś oficjalnie rozpoczynamy tę ważną dla społeczności szkoły inwestycję. Wiosną przyszłego roku IV LO w Olkuszu uzyska nowoczesną i energooszczędną odsłonę– podkreślił Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk. 

     „Stare kąty”, z którymi się tak zżyliśmy, będą przeżywały swoja drugą młodość. Nauka i praca w odmienionym miejscu na pewno będzie bardziej przyjemna. Cieszymy się, że właśnie nasza „Czwórka” będzie kolejnym miejscem podnoszącym atrakcyjność wciąż piękniejącego Olkusza. 

– Pragnę serdecznie podziękować Panu Staroście Bogumiłowi Sobczykowi i Zarządowi Powiatu w Olkuszu za decyzję o termomodernizacji naszej szkoły, która dzisiaj ujrzała swój finał. Życzliwa atmosfera radnych powiatu wokół projektu przyczyniła się do tego, że nasze marzenia o rewitalizacji szkoły doczekały się spełnienia. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że nasza młodzież będzie mogła uczyć się w komfortowych warunkach, w nowoczesnej i ekologicznej szkole. Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja to wejście w nowy etap istnienia szkoły, a 19 stycznia na zawsze zapisze się na kartach historii IV LO – powiedziała Dyrektor IV LO w Olkuszu Katarzyna Polak. 

     Rok historycznej dla nas decyzji Starostwa na zawsze mocno utrwali się w pamięci- właśnie obchodzimy przecież podwójny jubileusz – stulecie urodzin naszego patrona  K.K. Baczyńskiego i trzydziestolecie istnienia IV LO.  Jeszcze raz dziękujemy za tak wspaniały prezent!  Zapraszamy do galerii!