?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Święto Szkoły w cieniu pandemii

19 lutego, 2021

Święto Szkoły w naszym szkolnym kalendarzu to szczególne wydarzenie. Zazwyczaj obchodzone jest bardzo uroczyście, a w tym roku – z racji setnej rocznicy urodzin naszego patrona i jubileuszu 30-lecia powstania szkoły – obchody miały mieć wyjątkowy charakter. Niestety pandemia zmusiła nas do zmiany planów i przeniesienia tego Święta do sieci. W tym dniu młodzież miała okazję wysłuchać koncertu piosenek do tekstów K.K. Baczyńskiego a także obejrzeć nakręcony przez naszych uczniów film „Klisze pamięci”. Uzupełnieniem tego dnia było spotkanie z psychologiem, dr Edytą Nowak-Żółty na temat technik zapamiętywania – „7 sekretów zdanej matury”. Uczniowie obejrzeli także prezentacje naszych nauczycieli biologii dotyczące chorób cywilizacyjnych oraz przygotowaną przez pracowników olkuskiego Sanepidu prezentację dotyczącą aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie człowieka