?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Inauguracja roku szkolnego

2 września, 2021

Za nami uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Roku dla naszej społeczności szczególnego – Roku Jubileuszu 30-lecia naszego liceum i roku termomodrnizacji szkoły. O godzinie 12.00 na sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni goście Pan Bogumił Sobczyk, Starosta Powiatu Olkuskiego, Pani Joanna Szatan-Kenderow, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego, nauczyciele, rodzice i uczniowie klas pierwszych rozpoczynający naukę w naszej szkole. Wszystkich powitała Pani Dyrektor Katarzyna Polak. Zwracając się do zgromadzonych podziękowała – nawiązując do trwających prac modernizacyjnych – Panu Staroście Bogumiłowi Sobczykowi i Pani Joannie Szatan za wsparcie i okazaną pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Nauczycielom dziękowała za ich wysiłek włożony w nauczanie w trudnym czasie pandemii. Przywołując słowa Janusza Korczaka, że dzieci rodzą się ze skrzydłami a nauczyciele pomagają im je rozwinąć”, pierwszoklasistom życzyła, aby dobrze wykorzystali czas w murach IV LO, stawiali sobie cele i dążyli konsekwentnie do ich realizacji.Zabierając głos Pan Starosta Bogumił Sobczyk podkreślił, jak wysoko ceni sobie pozycje naszej szkoły w Olkuszu i współpracę ze społecznością IV LO. Życząc uczniom wielu sukcesów zaznaczył, ze wszystko jest możliwe, trzeba tylko chcieć – „Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód”.W podobnym tonie wypowiedziała się Pani Joanna Szatan-Kenderow. Także kilka sów do zebranych skierowała Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Sylwia Bukład oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Uroczystości zakończył krótki występ artystyczny naszych uczniów.

Zapraszamy do galerii!