?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Jubileusz 30-lecia

16 listopada, 2021

W środę, 10 listopada mszą św. w Bazylice pw. Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu rozpoczęliśmy oficjalne obchody 30-lecia IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, których preludium stanowił wtorkowy wernisaż „Mistrz i uczniowie” prezentujący prace absolwentów naszego liceum oraz ich tytułowego Mistrza – artysty plastyka Stanisława Wywioła. O godzinie 9.00 w olkuskiej świątyni zgromadzili się zaproszeni goście, grono pedagogiczne, nauczyciele emeryci, pracownicy szkoły, uczniowie i absolwenci. W zastępstwie proboszcza parafii ks. kanonika Mieczysława Miarki przybyłych powitał ks. Tomasz Karaś. Wyjątkowego charakteru uroczystości dodawał fakt sprawowania Eucharystii przez Jego Ekselencję Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka a także homilia wygłoszona przez ks. dra Michała Knapika wicedyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu i absolwenta naszego liceum. W swojej homilii nawiązał do lat spędzonych w szkolnych murach, wspominając nauczycieli i panującą w szkole rodzinną atmosferę. Po uroczystościach w Bazylice w korowodzie przeszliśmy do MOK-u, gdzie odbyła się zasadnicza część obchodów. Gości powitała Pani Dyrektor Katarzyna Polak dziękując serdecznie za przybycie.

Gratulacje, podziękowania i życzenia na ręce Pani Dyrektor złożyli: Pani Agnieszka Ścigaj – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Pan Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski, przedstawiciel Wiceministra Sportu Jacka Osucha – Dyrektor Biura Poselskiego Pana Wiceministra Pan Michał Zasucha, Pani Halina Cimer Małopolski Wicekurator Oświaty, Pan Roman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. Wiele ciepłych słów i życzeń skierował do całej społeczności szkolnej Starosta Olkuski Pan Bogumił Sobczyk oraz wicestarosta Paulina Polak i przewodniczący Komisji ds. Edukacji i Kultury oraz Kultury Fizycznej i Turystyki Rafał Solecki. Nie zabrakło także życzeń i gratulacji od przedstawicieli władz mundurowych, instytucji, stowarzyszeń, rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej nasi uczniowie zaprezentowali wzruszający program artystyczny nawiązujący do sylwetki naszego Patrona, którego setną rocznicę urodzin obchodziliśmy w tym roku. Uroczystości zakończyliśmy w szkole, gdzie nauczyciele i absolwenci przy filiżance kawy i ciastku snuli wspomnienia o latach spędzonych w olkuskiej „Czwórce”.

Zapraszamy do galerii!