?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Ortograficzne zmagania rozstrzygnięte!

18 listopada, 2021

17 listopada 2021  roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się gala finałowa IX Dyktanda  Niepodległościowego  „Po polsku o historii”, w której wzięły udział uczennice naszego liceum wraz  z opiekunami- p. Iwoną Lis i p. Marzeną Gamrot.

Dzisiejsza uroczystość stanowiła  podsumowanie  Konkursu organizawanego przez  Fundację „Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów . Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie była dla naszych uczniów doskonałą okazją do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz pretekstem do poznawania ortograficznych tajników  i pułapek języka ojczystego.  Jak co roku nie zawiedliśmy się na uczniach ” Czwórki”, którzy  we wrześniu licznie przystąpili do rywalizacji na etapie szkolnym i zmierzyli się  z tekstem opisującym historię III Powstania Śląskiego.

 Najlepsi z nich : Magdalena  Mitka, Oliwia Szkarłat, Wiktoria Małecka, Milena Juniak i Krzysztof Kulig – reprezentowali naszą szkołę w wielkim finale 26 października w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

 Aż dwie uczennice  IV LO im. K. K. Baczyńskiego odebrały dzisiaj dyplomy laureatów

 IX Dyktanda Niepodległościowego ” Po polsku o historii”.

Najlepsza w Małopolsce była uczennica klasy 3bg Magdalena Mitka, która zajęła 1. miejsce z rewelacyjnym wynikiem 94/ 100 p., a tuż za nią uplasowała się Oliwia Szkarłat z klasy 3ap, zajmując IX pozycję.

Na gali finałowej spotkała nas także miła niespodzianka. Prezes Fundacji ” Zawsze Warto” wyróżnił naszą szkołę , przekazując na ręce koordynatorki projektu pani Iwony Lis symbole narodowe i pamiątkowy dyplom jako wyraz uznania i docenienia konsekwentnego zaangażowania społeczności szkolnej, nauczycieli i uczniów w dotychczasowych edycjach Dyktanda Niepodległościowego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, nagrodzonym laureatkom i ich opiekunom i zachęcamy do wzięcia udziału w następnej edycji Dyktanda.