?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

„Dzień Kangura” – święto matematyki w IV LO

24 marca, 2022

W czwartek 17 III 2022 r. trzydziestu jeden uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXXI edycji Międzynarodowego Konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY”. Zgodnie z tradycją organizowany jest w sąsiedztwie święta π (3.14.2022). Uczestnicy konkursu rozwiązywali przez 75 minut 30 zadań matematyczno-logicznych o różnym stopniu trudności w dwóch kategoriach, junior (25 uczniów) i student (7 uczniów).W konkursie może uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia matematyczne. Każdy uczestnik Konkursu 2022 otrzymał upominek – zabawkę logiczną Zaplątany Kangurek. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i czekamy na wyniki. Szkolnym koordynatorem Konkursu jest pani Małgorzata Micorek.