?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

Debata historyczna w IPN

29 kwietnia, 2022

27 kwietnia w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia odbył się finał VI Małopolskiego Turnieju Debat Historycznych. Wśród sześciu drużyn, walczących o awans do etapu ogólnopolskiego: III LO im. Mickiewicza w Tarnowie, I LO im. Nowodworskiego w Krakowie, III LO J. Kochanowskiego w Krakowie, V LO im. Witkowskiego w Krakowie, VI LO im. Mickiewicza w Krakowie znalazła się oczywiście drużyna IV LO im. Baczyńskiego w Olkuszu w składzie: Kinga Korcz, Julia Pacia, Filip Chalcarz, Dawid Fidyk oraz Krystian Myca. Doświadczone drużyny najlepszych krakowskich szkół postawiły bardzo wysoko poprzeczkę naszej drużynie, która powróciła do debat historycznych po wielu latach. W dwóch trudnych debatach, których tezy dotyczyły historii ucieczki Mikołajczyka z kraju oraz współczesnego postrzegania 20 – lecia międzywojennego zgodnie z oceną nasza drużyna spisała się bardzo dobrze zajmując VI miejsce. Szczególnie na podkreślenie zasługuje fakt, że drużyna została pochwalona za duży postęp jaki poczyniła w przygotowaniach od eliminacji regionalnych. Całość drużyny zasługuje na ogromne brawa, ponieważ mimo niewielkiego doświadczenia udało jej się dojść aż do finału. Nasze gratulacje!!!