?

IV Liceum Ogólnokształcąceim. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu

POWIATOWE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

17 października, 2022

W tym roku szkolnym gospodarzem powiatowych uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej było IV Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego. 

Spotkanie otwarła Dyrektor szkoły Pani Renata Dylewska. W przemówieniu akcentowała szczególnie istotne miejsce szkoły w świecie pełnym wyzwań oraz rolę nauczyciela w kształtowaniu młodego pokolenia. Następnie głos zabrał Starosta Powiatu Olkuskiego – Pan Bogumił Sobczyk, który życzył nauczycielom sukcesów w ich odpowiedzialnej i wymagającej pracy, zdrowia i pogody ducha. Na akademię przybyli  też zaproszeni goście, którzy, w tym symbolicznym dniu, chcieli podzielić się refleksją na temat własnych doświadczeń z przeszłości – z czasów ich nauki. Usłyszeliśmy miłe i budujące słowa pod adresem pedagogów, którzy mieli inspirujący wpływ na życie swych wychowanków.

Wręczone zostały też nagrody i podziękowania dla pracowników placówek oświatowych powiatu olkuskiego oraz nagrody Dyrektora IV LO dla wyróżniających się nauczycieli tego liceum oraz pracowników administracji i obsługi.

Po części oficjalnej przyszedł czas na program artystyczny, w którym zaprezentowała się uzdolniona muzycznie młodzież „Czwórki”. Szkolny chór zaśpiewał kilka optymistycznych piosenek. Hity polskiej muzyki rozrywkowej łączą pokolenia, dają dużo radości i pozytywnej energii, której wszyscy tak potrzebujemy w codziennym życiu. Taki był też ich cel na piątkowych uroczystościach.